МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  /  

 

ВККС покаже Громадській раді доброчесності досьє кандидатів на посади суддів Верховного Суду

 

У законі було передбачено абсолютно нереальний термін впровадження суддівських досьє, як елементу складної автоматизованої системи збору інформації, повідомив голова ВККС.

Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) готова надавати членам Громадської ради доброчесності (ГРД) інформацію з частини суддівських досьє кандидатів на посади суддів нового Верховного Суду, що не містить персональних даних, заявив Голова ВККС Сергій Козьяков в інтерв'ю DT.UA.

За його словами, ГРД отримав доступ до низки державних реєстрів, а також може використовувати інформацію з відкритих джерел та від громадян. Судячи з інформації на сайті НАБУ, Національне антикорупційне бюро також надає Раді певну інформацію.

"Формування досьє судді розпочалося не дуже давно. Цю базу даних спочатку в паперовому вигляді створила Державна судова адміністрація й передала нам. Тепер у комісії в паперовому вигляді зберігається близько 5000 досьє, кожне обсягом понад сотню сторінок. Законом у пізнішій редакції передбачено, що досьє судді має вестися в автоматизованій системі. Вимоги до автоматизованої системи неймовірно складні, для її функціонування обов'язкова наявність сертифікату Держспецзв'язку. ", – зазначив Козьяков.

За словами голови ВККС, у законі було передбачено абсолютно нереальний, двомісячний термін впровадження досьє судді, як елемента складної автоматизованої системи збору інформації з десятків джерел. Крім того, необхідно підготувати два варіанти досьє: повністю відкритий варіант для членів комісії та персоналу, а також варіант з прихованими персональними даними – для всіх зацікавлених осіб.

Козьяков зазначив, що необхідні бюджетні кошти для цього передбачені не були. ВККС звернулася за допомогою до фонду USAID, однак зараз отримано тільки попереднє позитивну відповідь.

"ВККС готова надавати членам ГРД інформацію з частини досьє, яка не містить персональних даних. Члени ради побоюються, що не встигнуть вчасно надати нам необхідні дані або негативні висновки. Ми їх заспокоїли, заявивши, що не проводитимемо співбесіду з кандидатом, доки не отримаємо таку інформацію. Прийнятний формат ознайомлення з досьє кандидатів на посаду судді до впровадження автоматизованої системи ми, здається, знайшли. Найближчими днями почнемо працювати в цьому режимі", – зазначив голова комісії.

1 березня біля стін ВККС відбулася акція, учасники якої звинуватили комісію у невиконанні положень закону "Про судоустрій і статус суддів" в частині оприлюднення суддівських досьє кандидатів на посади суддів Верховного Суду. Серед учасників мітингу були помічені і члени ГРД – незалежного органу, покликаного сприяти роботі ВККС.

Нагадаємо, до участі в конкурсі на зайняття посад суддів оновленого Верховного суду допущені 653 кандидати. Конкурс на зайняття 120 вакантних посад касаційних судів у складі Верховного суду стартував 7 листопада. Переможці конкурсу, як очікується, будуть визначені у березні 2017 року.

Читайте інтерв'ю голови ВККС Сергія Козьякова, присвячене конкурсу на посаду суддів нового Верховного суду, в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Джерело: dt.ua
03.03.2017

Сьогодні
22 червня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація