МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  /  

 

Дефіцит кадрів. У 200 судах України та апеляційних судах залишилось менше 50% суддів – глава ВККС

 

Наразі у двохстах українських судах і апеляційних судах залишилося працювати менше 50% суддів, повідомив голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергій Козьяков, передає ZN.UA.

За словами Козьякова, з червня до кінця вересня 2016 року з судової системи за власним бажанням звільнилися 1600 людей, чого в історії України раніше не було ніколи.

Окремі суди навіть припинили своє функціонування через відсутність суддів.

Козьяков зауважив, що багато суддів втомилися від постійного психологічного тиску і звинувачень. Багато взяли рішення про відхід після червневого рішення КСУ, який повернув пільги і гарантії при звільнення суддів у відставку за власним бажанням. У той же час, багатьох налякало кваліфікаційне оцінювання.

Як зазначив глава ВККС, велика кількість суддів просто не захотіли розголошувати свій майновий стан.

"Серед тих, хто пішов, було чимало професіоналів, порядних людей. Тепер приблизно в 200 судах залишилося менше 50% суддів. Аналогічна арифметика - в апеляційних судах. Існують десятки судів, де один, максимум два судді", - сказав Козьяков.

"Є місця, де суди не функціонують через відсутність суддів як таких. У курортному Яремче, наприклад. І в цих місцях держава не виконує конституційну функцію зі здійснення правосуддя. Погіршується якість прийнятих судових рішень, подовжуються терміни розгляду справ", - додав він.

За словами глави ВККС, сьогодні про очищення судової влади майже ніхто не говорить, оскільки суддівський корпус скоротився на третину.

"А ось з оновленням судової влади буде куди складніше. На підготовку судді піде 22-24 місяці", - заявив він.

Нагадаємо, 2 червня Верховна Рада проголосувала за зміни в закон про судоустрій і статус суддів, що мають сприяти деполітазації судової системи та зменшенню впливу президента України на судову гілку влади. Зокрема, скасовується процедура призначення суддів президентом на п'ятирічний термін.

Джерело: nv.ua
05.03.2017

Сьогодні
25 травня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація