МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  /  

 

Аргумент «резервістів»

Народні депутати погодилися врятувати Феміду від кадрового колапсу за рахунок представників третього добору

 

Тепер претендентам залишається сподіватися тільки на те, що ВР підтримає зміни до закону

Нарешті парламентарі почули претендентів на мантії, які за результатами третього добору були зараховані до резерву, та не встигли зайняти посади. Народні обранці пропонують дозволити кандидатам пройти спрощену процедуру добору. Таким чином, це врятує Феміду від кадрового колапсу.


Прохання претендентів

На шпальтах «ЗіБ» неодноразово висвітлювалася тема дефіциту служителів Феміди в місцевих судах. «Кадровий голод» у цих установах негативно впливає на всю судову систему. Адже навантаження на володарів мантій суттєво збільшується, наслідком чого є затягування розгляду справ.

Як писало наше видання, представники третього добору готові частково розв’язати кадрову проблему. Втім, для того, щоб кандидати могли знову потрапити до резерву, необхідно внести зміни до закону «Про судоустрій і статус суддів» та допустити претендентів до складення кваліфікаційного іспиту повторно. Це дозволить, з одного боку, відновити права «резервістів», а з другого — зайняти вакансії в судах, де нині працюють 50% або й менше від штатної чисельності законників.

Тому сьогодні є необхідність визначення в законодавстві правового становища кандидатів, у яких закінчився строк дійсності результатів кваліфіспиту. Як розповіли «ЗіБ» представники третього добору, для вирішення вказаного питання вони протягом кількох місяців направили сотні індивідуальних, десятки колективних звернень до народних депутатів, зокрема членів Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя. Так, понад 140 претендентів звернулися до голови профільного комітету з проханням унести відповідні зміни.

«Резервісти» просять удосконалити п.29 «Прикінцевих та перехідних положень» закону «Про судоустрій і статус суддів»: після слів «одного року до набрання» записати фразу «або дев’яносто днів після набрання». Тобто відкоригований пункт матиме такий зміст: кандидати на посаду судді, які були зараховані до резерву на заміщення вакантних посад та включені до рейтингового списку, якщо закінчення трирічного строку припало на період одного року до набрання або дев’яносто днів після набрання чинності цим законом, мають право взяти участь у доборі на посаду судді без складання відбіркового іспиту та проходження спецпідготовки. Такі кандидати повторно складають кваліфікаційний екзамен та беруть участь у конкурсі на зайняття вакансій.

Парламентарі почули

Нинішня редакція п.29 дозволяє взяти участь у четвертому доборі за спрощенною процедурою тільки представникам другого добору. Нагадаємо: права останніх відстоював нардеп Валерій Писаренко, який свого часу пропонував унести зміни до закону, щоб дозволити учасникам другого добору повернутися до резерву. Цього разу до нього приєдналися ще кілька колег, які погодилися з аргументами кандидатів з третього добору та запропонували відкоригувати п.29 «Прикінцевих та перехідних положень» закону «Про судоустрій і статус суддів», аби «резервісти» отримали право взяти участь у доборі за спрощеною процедурою.

Парламентарі хочуть, аби такі зміни були записані в «Прикінцевих положеннях» проекту закону «Про Конституційний Суд України» (№5336-1) під час підготовки акта до другого читання.

«Таке положення відповідатиме Конституції та узгоджуватиметься з іншими нормами, які передбачають доступ до професії судді через кваліфікаційне оцінювання та конкурсні процедури в порядку, встановленому законом «Про судоустрій і статус суддів». Ми готові підтвердити свої знання та професійний рівень на повторному кваліфікаційному іспиті. Це дозволить відсіяти з добору непрофесіоналів та повторно зарахувати до резерву доброчесних і компетентних кандидатів на посаду судді», — повідомили представники третього добору.

Сподіватимемося, що більшість народних обранців із розумінням поставляться до учасників третього добору та підтримають законодавчі ініціативи, внесені колегами. У разі затвердження запропонованих коректив претендентам залишиться лише дочекатися, коли Вища кваліфікаційна комісія суддів проведе повторний кваліфіспит та зарахує їх до резерву. І вже найближчим часом ці особи зможуть зайняти такі бажані, але здобуті надзвичайно складним шляхом посади.

МАРИНА ЗАКАБЛУК

Джерело: zib.com.ua
06.03.2017

Сьогодні
27 травня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація