МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  /  

 

Відкритий лист - звернення до Ради суддів України від кандидата на посаду судді Конституційного Суду України Городовенка В.В.

 

На виконання Рішення Ради суддів України від 10.01.2017 року № 1, Попереднього переліку питань, що будуть виноситися на обговорення XIV позачергового з'їзду суддів України та п. 2.5 Регламенту призначення та звільнення суддів Конституційного Суду України з посад за квотою з'їзду суддів України затвердженого рішенням XII позачергового з'їзду суддів України від 25.09.2014 року, мною подані документи, як кандидата на посаду судді Конституційного Суду України.

Вважаю за необхідне звернутись до Ради суддів України з наступним.

Відповідно до ч. З ст. 148 Конституції України відбір кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України (далі - КСУ) здійснюється на конкурсних засадах у визначеному законом порядку.

У зв'язку з тим, що, на сьогодні, відповідний Закон України «Про Конституційний Суд України» прийнято за основу в першому читанні, а згідно з Конституцією України, конкурсні засади повинні застосовуватись до всіх кандидатур на посаду судді КСУ, то очевидно, що такий спосіб призначення має надзвичайну вагу і не може бути проігнорованим.

З метою уникнення підстав для компрометування процесу відбору кандидатів на посаду судді КСУ, що здійснюється найвищим органом суддівського самоврядування - з'їздом суддів України, унеможливлення будь-яких дорікань громадян та інститутів громадянського суспільства про порушення рівних, визначених законом процедур, які застосовуються судовою владою, а також з метою виконання вимог Конституції України, пропоную відкласти розгляд питання про призначення суддів КСУ до прийняття відповідного Закону України, який визначатиме однакові для всіх гілок державної влади України конкурсні засади відбору кандидатів на посаду судді КСУ та їх широкого обговорення громадськістю.

Також звертаюсь до Вас з проханням надання можливості виступити перед делегатами XIV позачергового з'їзду суддів України та довести викладену мною позицію.

З повагою
Голова Апеляційного суду     
Запорізької області

Віктор Городовенко

Джерело: Апеляційний суд Запорізької області
09.03.2017

Сьогодні
25 травня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація