МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  /  

 

Роль номера судової справи в адміністративному судочинстві

 

Гарантією успішної роботи суду є професіоналізм та ефективність діяльності працівників установи. Водночас при якісному обслуговуванні учасників судового процесу та відвідувачів Вінницького апеляційного адміністративного суду первинні методи обробки інформації поступаються ері сучасних цифрових технологій.

Усім судам необхідно крокувати «нога в ногу» з часом та мати доступ до сучасних інформаційних ресурсів, щоб скоротити затрати часу на виконання поставлених завдань, пов’язаних з наданням судово-адміністративних послуг.

 Використання  новітніх інформаційних технологій дозволяє  працівникам апарату суду виконувати не тільки локальні завдання, а й спільними зусиллями вирішувати більш широкий спектр завдань.

Для успішної реалізації прогресивних досягнень у судовій системі використовують різного роду номери та штрих-коди, які в подальшому надають можливість ідентифікувати усі необхідні документи.

Спробуймо розібратися, що ж таке номер? Номер – це набір певних цифр, що постійно фігурують у нашому житті, починаючи з дати народження і продовжуючи щоденним безперервним потоком: дата, час, номер телефону, ідентифікаційний код тощо.  Не є винятком і номер судової справи.

Чи замислювалися ви про те, яку роль відіграє номер справи під час проходження її у всіх судових інстанціях для учасника судового процесу?

Загальновідомо, що основним завданням адміністративних судів та Вінницького апеляційного адміністративного суду зокрема є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд публічно-правових спорів, а метою їхньої діяльності – захист прав, свобод та інтересів осіб у сфері публічно правових відносин.  

Основною формою звернення особи до суду за захистом порушених прав  є подання позовної заяви, яка реєструється працівниками апарату суду в автоматизованій системі документообігу. При цьому до автоматизованої системи документообігу суду в обов'язковому порядку вносяться такі відомості: дата надходження, інформація про предмет спору та сторін у справі, інформація про рух судових документів та інші дані, передбачені Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженим рішенням Ради суддів України від 26.11.2010 № 30 (зі змінами). Під час реєстрації позовної заяви кожній адміністративній справі надається єдиний унікальний номер, який формується автоматично у суді першої інстанції і залишається незмінним незалежно від проходження справи в судах вищих інстанцій.

Відповідно до вимог Інструкції з діловодства в адміністративних судах України, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 17.12.2013 № 174 єдиний унікальний номер зазначається на обкладинці адміністративної справи. Цей номер обов’язково має вказуватись і на судових рішеннях, що були прийняті судами всіх інстанцій.

Єдиний унікальний номер судової справи має важливе значення для учасників судового процесу, оскільки, володіючи інформацією щодо номера справи, можна ознайомитись з винесеним судовим рішенням не тільки на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень, а й на офіційному веб-сайті Вінницького апеляційного адміністративного суду, зазначивши номер необхідної судової справи у відповідному полі пошуку.

Відомості щодо єдиного унікального номеру судової справи мають важливе значення і для успішного функціонування проекту «Електронна доступність», основною метою якого є оперативний обмін інформацією та налагодження ефективного зворотного зв’язку між судом та учасниками  процесу. «Електронна доступність» – це можливість безперешкодно ознайомитися з матеріалами адміністративної справи 24 години на добу та 7 днів на тиждень, не виходячи з дому.

Також варто зауважити, що, повідомляючи номер адміністративної справи у call–центрі Вінницького апеляційного адміністративного суду, представники сторін можуть оперативно дізнатись інформацію про дату надходження судової справи до суду, прізвища учасників процесу, дату й час призначення судової справи до розгляду, місце проведення судового засідання, а також про надходження апеляційних скарг, заяв про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами, вхідний реєстраційний номер справи (документа).

Підвищення якості надання послуг кардинально змінює уявлення людини про судову установу та спосіб взаємодії відповідного суду із громадськістю, саме тому для Вінницького апеляційного адміністративного суду якісне надання послуг населенню є основним пріоритетом у роботі.

Джерело: Прес-служба ВААС
13.03.2017

Сьогодні
20 червня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація