МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  /  

 

З'їзд обиратиме членів Вищої ради правосуддя за квотами

 

Шістьох членів Вищої ради правосуддя обиратимуть за квотним принципом: 4 кандидати від судів загальної юрисдикції та по одному від господарської та адміністративної. Крім того, НАЗК надало невтішні висновки щодо деяких кандидатів.

Рішення про обрання членів ВРП за квотами підтримало 249 делегатів позачергового ХIV з’їзду суддів України, передає кореспондент видання «Закон і Бізнес».

Водночас суддя Київського окружного адміністративного суду Андрій Волков запропонував  альтернативні квоти: 3 кандидати від судів загальної юрисдикції, 2 — від адміністративної та 1 — від господарської.

Як зазначив суддя, таким чином судді-члени ВРП загалом розподіляться за таким принципом: 6 — від судів загальної юрисдикції, 2 — від адміністративної та 2 — від господарської. Однак така пропозиція не знайшла підтримки серед делегатів.

Як зазначила голова РСУ Валентина Сімоненко, є дві категорії кандидатів. До першої належать ті, хто подав документи й обраний делегатом з’їзду (таких 29 з 44). Відповідно до закону вони автоматично включаються до бюлетеня для голосування. До другої — ті, хто подав відповідні документи, але не обраний делегатом. Згідно із законом «Про Вищу раду правосуддя» такі кандидати мають бути висунуті безпосередньо на з’їзді не менш як 20% обраних делегатів. Якщо їх підтримають, то включать до бюлетеня. Після цього відбудеться голосування.

Крім того секретаріат ВРП надав висновки щодо спеціальної перевірки кандидатів. Згідно них, 15 кандидатів не відповідають вимогам, серед яких 10 — делегати з'їзду.

Загалом висновки про невідповідність були надані з причин:

Відсутня декларація у реєстрі НАЗК — 7 кандидатів;

Не мають 15-річного стажу — 4 кандидати;

Неправильні або невчасно подані документи — 2 кандидати;

Порушення правил військового обліку — 1 кандидат;

Немає статусу судді — 1 кандидат.

Джерело: zib.com.ua
14.03.2017

Сьогодні
24 квітня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація