МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  /  

 

Пленум ВАСУ ухвалив постанову про внесення змін до КАСУ щодо свободи мирних зібрань

 

Пленум Вищого адміністративного суду України, що відбувся 13 березня 2017 року, ухвалив постанову «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо свободи мирних зібрань».

Як повідомили у ВАСУ, відповідну постанову направлено до Ради з питань судової реформи.

Заступник Голови ВАСУ, секретар Пленуму суду Михайло Смокович під час доповіді стосовно питання про внесення змін до КАСУ щодо мирних зібрань, нагадав, що 30 грудня 2016 року була створена робоча група при Вищому адміністративному суді з розробки відповідного законопроекту. Секретар Пленуму ВАСУ також звернув увагу, що Європейський суд з прав людини за результатами розгляду справ «Веренцов проти України» та «Шмушкович проти України» зазначив, що Україні потрібен закон про мирні зібрання.

Також Смокович нагадав, що Вищий адміністративний суд неодноразово звертався до Президента України, Голови Верховної Ради України, народних депутатів і прем’єр-міністра з проханням невідкладного вирішення питання законодавчого врегулювання організації та проведення мирних зібрань в Україні.

Незважаючи на існування кількох законопроектів про мирні зібрання, є підстави вважати, що відповідних нормативний акт не буде прийнято у найближчий час, оскільки багато громадських організацій не підтримують його прийняття, мотивуючи тим, що правове регулювання обмежить право громадян на проведення акцій протесту і мітингів.

Проте Вищому адміністративному суду вдалося запевнити представників громадських організацій у потребі врегулювати певну процедуру розгляду спорів даної категорії. Михайло Смокович назвав кілька вимог, які має виконати позивач при спрямуванні скарги до суду. Зокрема, позовна заява має бути підписана керівником органу виконавчої влади або особою, яка його заміщує. Під час подання позову скаржник має направити копії позовної заяви та документів відповідачу та третім особам на електронну пошту, крім того, оприлюднити інформацію про звернення до суду на своєму офіційному сайті. Також пропонується звільнити сторони від сплати судового збору, встановити строк розгляду спору – два календарних дні. Також обов’язково передбачити участь позивача при розгляді справи до завершення судового засідання.

Джерело: ukrainepravo.com
14.03.2017

Сьогодні
19 червня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація