МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  /  

 

Українські суди нині приймають рішення під тиском громадськості,– Баганець

 

Громадськість сьогодні тисне на суди, тим самим впливає на кінцеві рішення самих судових процесів. Проте, у розвинених європейських країнах таке явище – ганебне та неприпустиме.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі« (щобудня 13:00–15:00 та 19:00–21:00 на телеканалі ZIK) висловив екс-заступник Генерального прокурора України, юрист Олексій Баганець.

Українська влада сьогодні прагне контролювати усі державні органи, в тому числі й суди. Тому, така ситуація нині викликає масові невдоволення громадськості.

«Ми хочемо, щоб Вища рада правосуддя була незалежним органом. Проте, всі чиновники у нашій державі прагнуть вливати на нього. В свою чергу, антикорупційні органи ніколи не зможуть перевірити всієї інформації про суддів. Тому, до роботи українських судів та їхніх представників щоразу виникатимуть питання, як серед громадськості, так і серед правоохоронних органів»,– переконаний юрист.

Вплив громадськості на політичне життя України щоразу зростає. Цілком зрозумілим є й те, що українці не довіряють Феміді. Та, якщо суспільство й далі бокуватиме – сенс правосуддя втратиться.  Для прикладу, сьогодні засідання суддів у Жовтневому палаці Києва вкотре пікетували активісти.

«Всі громадяни України мають право на подібні акції, тим більше, якщо мова йде про суди. Проте, неприпустимим є те, коли іде судовий процес, щодо позбавлення волі певної людини, натомість активісти пікетують та блокують цей процес. Тому, такий тиск на суд впливає і на кінцевий результат судового процесу. Навіть останній резонансний судовий процес щодо головного фіскала країни – Насірова, це довів. Адже рішення суду було прийняте під тиском громадськості. Тому із цим процесом має боротися правоохоронна система»,– додає Олексій Баганець.

Джерело: zik.ua
14.03.2017

Сьогодні
21 червня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація