МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  /  

 

Судді Вищого спеціалізованого суду найбільш завантажені і в середньому розглядають по 80 справ на місяць

 

У 2016 році найбільші показники середньомісячного робочого суддівського навантаження зафіксовано у Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ. Про це на позачерговому з’їзді суддів України доповів Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк.

У 2016 році реальне, фактичне навантаження на одного працюючого суддю Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ становило майже 82 справи. Також значне навантаження мали судді Вищого адміністративного суду України - там на кожного працюючого суддю припадало по 74 справи щомісяця.

При цьому у самому Верховному Суді, за словами його очільника, щомісяця суддя розглядав в середньому по 46 справ. І найменш завантаженим виявився Вищий господарський суд України. У ньому середньомісячна кількість справ на одного суддю дорівнювала 26. 

Як пояснив Ярослав Романюк, це пов'язано з тим, що нині майже всі суди працюють з неукомплектованим штатом і реальне робоче навантаження на кожного суддю з розрахунку фактичної чисельності суддів є значно більшим. 

Наразі майже 40 % посад суддів виключено з процесу здійснення правосуддя (або ці посади вакантні, або судді, які займають посади, не мають повноважень здійснювати правосуддя). При цьому штат понад 300 судів заповнено менше ніж на 50 %.

Деякі суди взагалі не працюють – у їх складі не залишилося жодного судді. Десятки місцевих судів працюють у складі одного-двох суддів. Для таких суддів цифри середнього робочого навантаження взагалі не застосовуються – вони розглядають усі справи, що надходять до суду.

Джерело: ukrainepravo.com
15.03.2017

Сьогодні
25 травня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація