МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  /  

 

Європейський суд став на бік України у ще двох справах, – Мін’юст

 

Європейський суд з прав людини визнав необґрунтованими заяви скаржників у справі «У.Х. проти України» та «Пархоменко проти України» щодо порушення їхніх прав та відмовив у задоволенні позовів.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України.

Зазначається, що у справі «У.Х. проти України» заявником є громадянин Республіки Узбекистан, який утримувався у СІЗО № 4 м. Дніпро.

«Заявник прибув на територію України, де його було затримано, як особу, яка перебувала у розшуку у Республіці Узбекистан, та розпочато процедуру екстрадиції заявника. Він стверджував, що у разі його екстрадиції з України до Республіки Узбекистан, його там буде піддано жорстокому поводженню, а також про відсутність в національному законодавстві України ефективних засобів захисту. Це, на його думку, становило порушення його прав, гарантованих статтями 3 та 13 Конвенції», – йдеться у повідомленні.

Прес-служба повідомляє, що 22 вересня 2016 року ЄСПЛ вказав на необхідність вжиття тимчасових заходів та зупинив екстрадицію заявника з України до Узбекистану поки триває розгляд справи заявника у ЄСПЛ.

«Розглядаючи аргументи сторін, суд дійшов висновку, що скарги заявника є необгрунтованими та такими, що мають бути визнані неприйнятними», – інформує прес-служба Мін’юсту.

У справі «Пархоменко проти України», зазначається в повідомленні, «заявник стверджував, що держава порушила його права, оскільки працівники міліції його побили і висловлювали погрози після затримання, а побутові умови тримання його в СІЗО №13 були неналежними, що призвело до його захворювання на туберкульоз легень».

«Європейський суд дійшов висновку, що скарги заявника щодо жорстокого поводження з ним працівників міліції, неналежних побутових умов тримання під вартою в СІЗО №13 та неадекватного медичного лікування заявника є необгрунтованими», – зазначається в повідомленні.

Окрім того підкреслюється, що після аналізу доказів сторін, виходячи з власної прецедентної практики, «ЄСПЛ дійшов висновку про відсутність порушення гарантованих Конвенцією прав заявника».

Читайте також: У скільки Україна оцінила Крим: Мін’юст назвав суму збитків від анексії

Джерело: zik.ua
15.03.2017

Сьогодні
25 квітня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація