МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  /  

 

Здійснено державну реєстрацію Вищої ради правосуддя

 

«15 березня 2017 року здійснено державну реєстрацію Вищої ради правосуддя», – повідомив Голова ВРП Ігор Бенедисюк.

Нагадаємо, що 30 вересня 2016 року набрали чинності зміни до Конституції України, внесені Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)». Статтею 131 Конституції України встановлено, що в Україні діє Вища рада правосуддя.

Згідно з пунктом 161 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України до утворення Вищої ради правосуддя її повноваження здійснює Вища рада юстиції. Вища рада правосуддя утворюється шляхом реорганізації Вищої ради юстиції.

5 січня 2017 року набрав чинності Закон України від 21 грудня 2016 року № 1798-VIII «Про Вищу раду правосуддя», який визначив статус, повноваження, засади організації та порядок діяльності Вищої ради правосуддя.

Відповідно до пункту 4 розділу ІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону Вища рада правосуддя утворюється шляхом реорганізації Вищої ради юстиції.

Пунктом 10 розділу ІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону передбачено, що Голова Вищої ради юстиції, його заступник набувають статусу та здійснюють повноваження відповідно Голови Вищої ради правосуддя, його заступника, визначені цим Законом, до закінчення строку, на який вони були обрані.

Пунктом 23 розділу ІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону встановлено, що Вища рада юстиції протягом двадцяти днів з дня набрання чинності цим Законом має утворити Комісію з питань реорганізації Вищої ради юстиції та утворення Вищої ради правосуддя; розробити та затвердити Порядок здійснення заходів, пов’язаних із реорганізацією Вищої ради юстиції та утворенням Вищої ради правосуддя.

Вища рада юстиції розпочала процес реорганізації 12 січня 2017 року відповідно до рішення Ради.

Джерело: www.vru.gov.ua
15.03.2017

Сьогодні
22 червня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація