МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  /  

 

Слідчі судді мають перевіряти наявність статусу адвоката, — РАУ

 

Слідчим суддям необхідно перевіряти наявність у особи статусу адвоката при розгляді клопотань від органів досудового розслідування за допомогою Єдиного реєстру адвокатів України. Таким чином вдасться уникнути порушення прав адвокатів.

Про це ідеться у зверненні Ради адвокатів України до XIV з’їзду суддів України, про яке повідомила у своєму виступі на з'їзді голова РАУ Лідія Ізовітова, передає «Закон і Бізнес».

«Сьогодні здійснюється не просто тиск на адвокатуру, а ототожнюються адвокати з їхніми клієнтами. Сьогодні не тільки слідчі звертаються до слідчих суддів з проханням дати санкції на обшук адвокатів, а й самі слідчі судді не перевіряють, що у таких клопотаннях ідеться про адвокатів, і не застосовують закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», — заявила голова РАУ.

За її словами, такі ухвали відкривають можливості для втручання в адвокатську таємницю з боку правоохоронних органів, при чому в ході таких обшуків правоохоронці отримують доступ до документів інших адвокатів та у справах інших клієнтів.

«Адвокат веде не одну справу, а декілька справ, і в одному офісі працює не один адвокат, а декілька адвокатів», — наголосила Л. Ізовітова.

У разі, якщо перевірка даних за Єдиним реєстром не проводиться, навіть якщо слідчий суддя знає, що в клопотанні ідеться про адвоката, такі дії слідчих суддів є порушенням професійних прав захисників.

«Якщо слідчі судді вважають, що це допустимо, то ми, адвокати, такі дії суддів ми вважаємо неправомірними і будемо звертатися до Вищої ради правосуддя», — зазначила голова РАУ.

Джерело: zib.com.ua
16.03.2017

Сьогодні
27 травня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація