МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  /  

 

Реформа правосуддя: винесено запобіжний захід судді, арешт якого вперше дозволила ВРП

 

Раніше питання зняття недоторканності з судді вирішував парламент.

Сьогодні, 17 березня, Шевченківський райсуд Києва ухвалив запобіжний захід для судді Суворівського суду Одеси Костянтина Бобовського, передає кореспондент ТСН.

Обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, Бобовський не має права покидати свого помешкання з 21 години до 6 ранку. Суддя має здати свої паспорти та з'являтись до слідчих органів за необхідністю.

Зазначимо, що раніше питання зняття недоторканності з судді виносилося на голосування Верховної Ради. Однак після того, як у січні Вищу раду юстиції було реорганізовано у Вищу раду правосуддя, цю функцію виконує саме вона.

Згоду на утримання Бобовського під вартою ВРП винесла 12 березня, задовільнивши подання ГПУ.

"Вища рада правосуддя, дослідивши подання та долучені до нього копії матеріалів… дійшла висновку, що подання заступника Генерального прокурора України Дмитра Сторожука містять обґрунтування, достатні для надання згоди на утримання судді під вартою, порушень гарантій незалежності судді не виявлено", - зазначалось у рішенні Вищої ради правосуддя.

Суддю Бобовського восени минулого року упіймали на отриманні хабаря у дві тисячі доларів за рішення про обрання запобіжного заходу у користь обвинуваченого. Його звинувачують у вчиненні кримінального злочину, передбаченого частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України.

Джерело: tsn.ua
17.03.2017

Сьогодні
27 травня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація