МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  /  

 

Порошенко підписав законопроект про створення нового Верховного Суду

 

Президент України Петро Порошенко попросив Верховну Раду, не затягуючи, розглянути законопроект про створення Верховного Суду та дати йому "відповідне нормативне процесуальне забезпечення".

Президент України Петро Порошенко сьогодні, 22 березня, на засіданні Ради з питань судової реформи підписав законопроект про створення Верховного Суду.

"Хочу підкреслити, що я планую визначити його (законопроект. – "ГОРДОН") як невідкладний і попросити наш шановний парламент, Верховну Раду, прозоро, ефективно, але не затягуючи, розглянути цей законопроект і дати відповідне нормативне процесуальне забезпечення знову Верховному Суду", – сказав Порошенко.

30 вересня набули чинності конституційні зміни щодо правосуддя і новий закон "Про судоустрій і статус суддів", який парламент ухвалив 2 червня. 13 липня президент України Петро Порошенко підписав закон.

Відповідно до закону, скасовують процедуру призначення президентом суддів на п'ятирічний термін. Також ліквідовують вищі спеціалізовані суди та створюєть єдину касаційну інстанцію, яка гарантує захист права на справедливість громадянину України.

До Вищої ради правосуддя повинна буде входити громадська рада.

Окрім цього, передбачають поступове підвищення окладу суддів до 30, 50 і 75 мінімальних заробітних плат залежно від рівня суду.

Усі 200 суддів нового Верховного Суду повинні бути відібрані на конкурсі.

Джерело: gordonua.com
22.03.2017

Сьогодні
27 травня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація