МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  /  

 

Тілесні при виконанні

Адвокати спробують покарати працівників ДВС за застосування сили до колеги

 

Перші результати круглого столу, проведеного Асоціацією адвокатів України з приводу побиття захисника держвиконавцями, з’явилися вже наступного дня. Поліцейські перекваліфікували злочин, скоєний щодо Олесі Дубчак, з побутового на перешкоджання професійній діяльності. Тож завдяки оперативній реакції може бути створено прецедент покарання державних службовців за силові дії стосовно адвоката.

Інцидент між адвокатом О.Дубчак та представниками державної виконавчої служби стався під час примусового вселення особи у квартиру. Все відбувалося у загальному коридорі столичного будинку, куди адвокат разом із колегою приїхав у рамках виконання договору про надання правової допомоги.

«Вони застосували до мене фізичну силу й завдали ударів, а потім відштовхнули від дверей загального коридору», — сказала адвокат. Від поліцейських, які прибули разом з держвиконавцями, жодної реакції добитися не вдалося.

У свою чергу заступник начальника головного територіального управління юстиції з питань державної виконавчої служби Олексій Воробйов зауважив, що це дуже серйозні звинувачення на адресу його підлеглих. Він висловив надію, що є належні докази побиття Л.Дубчак саме держвиконавцями.

За його версією, працівники відділу ДВС Дарницького районного управління юстиції у м.Києві жодного насильства стосовно адвоката не вчиняли. О.Воробйов зазначив, що держвиконавець наділений повноваженнями застосовувати примус, а поліцейські повинні припиняти злочин, зокрема, коли йдеться про опір представнику влади, включаючи насильство і навіть використання зброї.

За його словами, деякі особи, які діяли в інтересах боржника, застосували фізичну силу до держвиконавців. «Що заважало клієнту за два роки добровільно виконати рішення суду? Чому дійшло до того, що працівники ДВС разом з поліцією здійснювали примусові заходи?» — запитав О.Воробйов.

Щодо звинувачень Л.Дубчак він сказав, що є відео, зняте поліцейськими, і якщо працівники ДВС порушили права адвоката, то обов’язково понесуть відповідальність за свої неправомірні дії.

Як пояснила Л.Дубчак, договір про надання правової допомоги вона уклала за день до конфлікту. При цьому, за її словами, боржник ніколи не відмовлявся виконувати рішення суду. Адже неодноразово звертав увагу держвиконавців на те, що резолютивна частина рішення викладена таким чином, що унеможливлює її виконання: у квартирі немає ізольованої житлової кімнати площею 21,5 м2 , в яку намагалися вселити стягувача.

Що стосується доказів фізичного насильства, то Л.Дубчак також послалася на наявне в неї відео. Крім того, вона зафіксувала побої та має довідку від лікаря. Тим більше що сила застосовувалась не тільки до неї, а й до її клієнта, яка нині перебуває в медичному закладі.

Член правління ААУ Олександр Поліводський нагадав, що адвокат захищає права клієнта тільки законними способами. Тому адвокатська спільнота чекає притягнення винних до відповідальності. Бо це — показова справа, яка свідчить про постійне порушення прав адвокатів з боку органів влади.

У свою чергу адвокат Віталій Наум навів сумну статистику, з якої вбачається, що за скоєння злочинів проти адвокатів справи порушуються за статтями Кримінального кодексу, які не стосуються їхньої професійної діяльності. І цей інцидент не виняток, адже за фактом заподіяння тілесних ушкоджень Л.Дубчак до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесене кримінальне провадження, порушене за ст.125 КК («Умисне легке тілесне ушкодження»).

Президент ААУ Олег Рачук резюмував, що під час зустрічі було досягнуто певного консенсусу між працівниками держорганів та адвокатами, адже це справа не тільки конкретно Л.Дубчак, а всієї адвокатури. Він висловив надію, що більше не доведеться збиратися з приводу порушення прав адвокатів.

Результатом круглого столу можна вважати той факт, що наступного дня злочин перекваліфіковано на ч.1 ст.397 КК («Втручання в діяльність захисника чи представника особи»). Тож є надія, що тенденція все ж таки зміниться і «справа Л.Дубчак» стане прецедентом.

ВІТАЛІЙ НАУМ, адвокат, модератор круглого столу:

— Права адвокатів поліцейські ігнорують. Тобто можна вчиняти щодо адвокатів будь-які дії і за це не буде жодної відповідальності. Цьому необхідно покласти край! Ми залучимо всіх необхідних фахівців, щоб таке більше не повторилося, і поставимо крапку в постійних порушеннях наших прав. Тому вимагаємо, щоб до нас ставилися з повагою.

Ольга ПРОКОПЕНКО

Джерело: zib.com.ua
24.03.2017

Сьогодні
19 червня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація