МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  /  

 

Судом апеляційної інстанції захищено право особи виходу на пенсію на пільгових умовах

 

Необхідними умовами для виникнення у особи права на пенсійне забезпечення на пільгових умовах є формальна констатація факту перебування особи на посаді або виконання нею робіт, що містяться у Списку № 1, яким визначено виробництва, роботи, професії, посади і показники на підземних  роботах,  на  роботах  з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці,  зайнятість у яких повний робочий день  дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, а також документальне підтвердження зайнятості працівника у відповідній професії за результатами атестації умов праці, що полягає у наявності результатів атестації відповідного робочого місця за умовами праці.

До такого висновку дійшов Вінницький апеляційний адміністративний суд у справі № 686/25195/16-а. Як встановлено у ході судового розгляду, Управління Пенсійного фонду України у місті Хмельницькому відмовило  громадянину у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1, оскільки вважало, що у нього недостатньо стажу роботи для призначення такої пенсії, а надані особою документи не взяло до уваги.
Не погоджуючись із таким висновком комісії, громадянин вимушений був звернувся до суду за захистом своїх прав та інтересів. Водночас суд першої інстанції підтримав позицію пенсійного органу.
Колегія судів ВААС поставила під сумнів рішення суду першої інстанції і, надаючи правову оцінку публічно-правовому спору,  з’ясувала, що позивач має всі підстави для отримання пільгової пенсії за віком за Списком № 1.
Із матеріалів справи встановлено, що з 14.10.1986 року по 20.11.1992 рік позивач працював на різних посадах (ливарника, виготовлювача ливарних мас). Однак, посилаючись на відсутність відомостей про нарахування заробітної плати та про проведення атестації робочих місць, громадянину не було зараховано певні періоди  роботи  до пільгового стажу, у тому числі і період, протягом якого позивач працював на посаді терміста.
Разом з тим суд зазначив, що професія терміста відноситься до Списку № 1, що також дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Факт роботи позивача підтверджується  не лише записами у трудовій книжці та довідкою про уточнюючий характер роботи, у якій вказано про проведення атестації робочого місця,  але й технічною довідкою про характер роботи, що він виконував під час роботи на підприємстві та умови праці на ньому, архівною довідкою про трудовий шлях на підприємстві.  А тому жодних правових підстав для відмови щодо включення до пільгового стажу роботи за Списком № 1 час роботи на посаді терміста у відповідача не було.

Враховуючи, що у позивача наявний стаж 6 років на роботах зі шкідливими умовами праці за Списком №1 та понад 25 років загального стажу, колегія суддів  підтвердила право позивача на вихід на пільгову пенсію зі зниженням пенсійного віку у 56 років, скасувавши рішення суду першої інстанції та зобов'язавши Управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому призначити пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №1.

Джерело: Прес-служба ВААС
27.03.2017

Сьогодні
25 травня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація