МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  /  

 

Оприлюднений переклад рішення ЄСПЛ у справі «Куликов та інші проти України»

 

Згідно рішення ЄСПЛ «Куликов та інші проти України», держава має виплатити компенсацію у загальному розмірі 89 600 євро 14 суддям за порушення права на справедливий суд при оскарженні їх звільнення у 2004-2012 роках.

Офіційний переклад рішення ЄСПЛ від 19 січня 2017 року № 5114/09 у справі «Куликов та інші проти України» оприлюднений Верховним Судом України, передає «Закон і Бізнес».

З текстом документу можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, до Страсбургу звернулися 18 українських суддів, щодо яких в період з 2004 по 2012 роки Вища рада юстиції подала у парламент рекомендації про звільнення с посад за порушення суддівської присяги.

Після звільнення зазначених суддів Верховною Радою, національні суди визнали правомірність їх звільнення. Однак ЄСПЛ встановив порушення Україною права на справедливий суд (статті 6) та права на повагу до приватного і сімейного життя (статті 8) Конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Детальніше про це та інші рішення ЄСПЛ щодо українських суддів читайте у статті «Поновленню не підлягають».

Джерело: zib.com.ua
27.03.2017

Сьогодні
27 травня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація