МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  /  

 

На Криворізького суддю чиниться тиск

 

Чи має доброчесний суддя ефективні засоби захисту, якщо його незалежність та неупередженість опинилися під загрозою? Та  чи може у нашій країні суддя зберегти вірність присязі, чисту совість і зберегти своє життя?  

Слухання справи відбувалося у Жовтневому, а нині Покровському  районному суді міста Кривий Ріг, де суддя Олексій Пустовіт на закритому засіданні  розглядав санкцію про обрання запобіжної міри криворізькому підприємцю, а нині обвинуваченому Олександру Оксамитному. Суддя зізнається, що до початку судового засідання до нього приходив процесуальний прокурор разом з майором кримінальної поліції Романом Ткаченком. Вони пояснювали, що обвинуваченого необхідно взяти під варту без можливості виходу під заставу, адже ця людина, нібито, - небезпечний злочинець. Говорили, що всі докази по справі будуть надані пізніше.

На сьогоднішній день вже начальник міської поліції Кривого Рогу, Роман Ткаченко стверджує, що до судді не приходив. Про міру запобіжного заходу, а саме взяття під варту Оксамитного, він не просив. Відхрещується від походу до судді Пустовіта й сам прокурор. У ході засідання, виявилося, що доказової бази для взяття обвинуваченого Олександра Оксамитного під варту, недостатньо. Та найцікавіше те, що суду було надано підозру. В ній зазначалося про двох потерпілих, яких викрали і катували. А по факту, слідчий суддя Олексій Пустовіт мав змогу допитати лише одного з потерпілих. 

Невдовзі після розгляду клопотання щодо обвинуваченого Оксамитного, під вікнами будинку судді Олексія Пустовіта спалахує авто його дружини. Випадковий збіг?

Після необхідних процедур районний відділ поліції забрав автівку сім’ї Пустовіт, як речовий доказ  ніби, для проведення потрібних експертиз та встановлення причин займання машини. Проте, в ніч з четвертого на п’яте лютого автівка невідомим чином знову загорається, тепер вже до тла. 

Служитель Феміди зазначає, що після підпалу через кілька днів на його мобільний телефон надійшло кілька СМС-повідомлень з погрозами. Проте, за цим фактом співробітники поліції ніяких заходів не вжили. Олексій Пустовіт підпал машини пов’язує із результатами винесеної ним ухвали. Суддя каже, що за 16 років суддівської практики розглядав справи й більш резонансні та з таким тиском, як під час цієї справи - ще не зіштовхувався. Тож чому він змушений відповідати за правомірне рішення власним майном, не розуміє. 

Чоловік переживає й за свою родину. Каже, вже надходили погрози з обіцянками «пришити» сину Артуру справу по статті хуліганство. 

Про те, що підпал машини судді напряму пов’язаний із винесеною ним ухвалою, каже й сам обвинувачений Олександр Оксамитний. Нам вдалося потрапити до криворізького СІЗО, де ми поспілкувалися з чоловіком. Останній навіть назвав прізвища тих, хто на його думку причетний до цієї справи. Після повного згорання автівки судді, випливають цікаві подробиці, а саме, що територія, на яку поставили машину Олексія Пустовіта, знаходиться не під охороною. Цю інформацію підтверджує і керівник криворізької поліції Роман Ткаченко.

Після почутого виникає питання, співробітники поліції навмисне не вберегли речовий доказ? Можливо це банальне замітання слідів злочину, чи халатне відношення правоохоронних органів, щодо  виконання своїх обов’язків? Адже з моменту першого підпалу ще й досі немає результатів експертизи. 

У кабінеті Пустовіта, працівники СБУ Дніпропетровської області  виявили прослуховуючі пристрої у кімнаті. Питання кому і навіщо це було вигідно робити - лишається відкритим. Зрозумілим стає лише той факт, що ті хто стоїть на захисті конституційних прав і свобод людини, самі є незахищеними. 

Варто зазначити, що протягом 2015-2016 років  до Ради суддів України надійшло 90 звернень від суддів щодо втручання у їх діяльність. У свою чергу  РСУ висвітлює цю інформацію на сайті, розглядає випадки тиску на своїх засіданнях, та звертається до компетентних органів… Яка результативність таких дій для боротьби з проявами тиску на суд? Мізерна. Адже реальних повноважень по протидії тиску Рада суддів не має. А що ж до правоохоронців? Тут постає величезне запитання, якщо правоохоронні органи не можуть захистити на належному рівні представників судової влади та не зацікавлені у швидкому розкритті справ, то що можна казати вже про захист нас із вами - звичайних українців?  

Джерело: pravdatyt.com
27.03.2017

Сьогодні
19 червня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація