МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  /  

 

Відбулася спільна нарада очільників Апеляційного суду Житомирської області та керівництва державної судової адміністрації з головами і керівниками апаратів місцевих загальних судів

 

24 березня 2017 року в Апеляційному суді Житомирської області відбулася спільна нарада очільників суду та керівництва державної судової адміністрації з головами і керівниками апаратів місцевих загальних судів. На нараді були розглянуті питання щодо стану здійснення правосуддя судами загальної юрисдикції Житомирщини, їх матеріально-технічного й фінансового забезпечення в 2016 році та окреслені пріоритетні напрямки діяльності на 2017 рік.      

У нараді взяли участь голова Апеляційного суду Житомирської області Віталій Котік та його заступники Ірина Гансецька й Юрій Жизнєвський, голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк, начальник Територіального управління ДСА України в Житомирській області Василь Морей, член Ради суддів України, голова комітету етики, врегулювання конфлікту інтересів та професійного розвитку суддів Тетяна Чумаченко, керівник апарату Апеляційного суду Житомирської області Наталія Івченко, її заступник Наталія Палашкевич, а також голови, судді, керівники апаратів місцевих загальних судів. На заході були присутніми голова господарського суду Житомирської області Валерій Давидюк і заступник голови Житомирського окружного адміністративного суду Євген Романченко.

Засідання розпочав словами вітання голова Апеляційного суду Житомирської області Віталій Котік. Далі він стисло доповів присутнім про роботу місцевих загальних судів області у звітному періоді: проаналізував динаміку надходження справ до судів першої інстанції, середньомісячне навантаження на суддів, якісні показники роботи судів із наведенням відповідних статистичних даних.

Для більш детального аналізу стану розгляду кримінальних проваджень та цивільних справ у місцевих судах області пан Віталій надав можливість для виступу своїм заступникам – Юрію Жизнєвському та Ірині Гансецькій, які детально проаналізували відповідно до спеціалізації типові помилки при написанні  судових рішень у кримінальних і цивільних справах, строки розгляду справ суддями місцевих судів області, а також  причини скасування та зміни судових рішень, постановлених місцевими судами Житомирської області у 2016 році. Також були відзначені й досягнення суддівського корпусу Житомирщини: так, з поміж-іншого, заступник голови суду Ірина Гансецька відзначила найкращу якість роботи минулого року в Житомирському та Олевському районних судах Житомирської області.

Захід був продовжений бліц-тренінгом «Особливості врегулювання конфлікту інтересів у діяльності суддів», який провела Тетяна Чумаченко. Спочатку пані Тетяна нагадала присутнім законодавчі акти, якими визначається механізм урегулювання конфлікту інтересів для служителів Феміди, та наголосила на важливості їхнього неухильного дотримання. Вона загострила увагу на повноваженнях Ради суддів України з даного питання та порекомендувала для використання в роботі рішення Ради від 4 лютого 2016 року № 2, яким був затверджений порядок здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо конфлікту інтересів у діяльності суддів та інших представників судової системи та його врегулювання, та рішення від 12 травня 2016 року № 36 і від 4 листопада 2016 року № 75, 77, у котрих містяться роз’яснення щодо наявності чи відсутності конфлікту інтересів у діяльності суддів, зокрема під час проведення таємного голосування на зборах.

Після невеличкої перерви, під час якої учасники наради мали можливість поспілкуватися між собою та отримати консультації з цікавих для них питань у представника Ради суддів України, до слова було запрошено голову Державної судової адміністрації України Зеновія Холоднюка. Він розповів про організаційне та фінансове забезпечення діяльності органів судової влади у 2016 році, назвавши основні напрямки, за якими здійснювала свою роботу ДСА в звітному періоді, а саме: реформування системи бюджетування на основі рекомендацій міжнародних експертів; покращення соціальних стандартів для суддів та працівників апаратів судів; зміцнення матеріально-технічної бази судів та впровадження інформаційних технологій у їхню роботу з метою доступності правосуддя. Також пан Зеновій змалював для органів судової влади перспективи-2017 у світлі реформ, що продовжуються.

Після закінчення наради Зеновій Холоднюк у супроводі голови суду та його заступників відвідав зали судових засідань, у яких на даний час вже завершено демонтаж металевих загороджень – «кліток» та встановлено загородження зі спеціального скла, та мав нагоду впевнитись, що виконання вимог Кримінального процесуального кодексу України та Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу у цьому напрямку забезпечено в Апеляційному суді Житомирської області у повному об’ємі. Також пан Холоднюк пройшов іншими приміщеннями суду та побачив, як у суді забезпечується можливість доступу до правосуддя людьми з особливими потребами: відремонтовано сходи для входу до будівлі суду, вхід обладнано поручнями та кнопкою виклику; промарковано жовтою фарбою сходи всередині приміщення суду; біля суду обладнано стоянку з відповідними розміткою та знаками для мало мобільних груп населення; зроблено контрастні позначення фарбою жовтого кольору на вхідних дверях до приміщення суду; встановлено інформаційні вказівники, а найбільш актуальні написи продубльовані шрифтом Брайля тощо.

Робочий візит голови ДСА України до Апеляційного суду Житомирської області добіг свого кінця, а його результатом стало бажання спільної плідної діяльності для забезпечення високої якості надання судових послуг та зміцнення авторитету Апеляційного суду Житомирської області як гідного представника судової системи України.

Джерело: Прес-служба Апеляційного суду Житомирської області
27.03.2017

Сьогодні
22 квітня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація