МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  /  

 

Українцям платитимуть гроші за зданих правоохоронцям корупціонерів

 

Українців хочуть зацікавити «стукати» на несподівано розбагатілих громадян. Якщо у потенційного інформатора є дані про причетність таких осіб до корупційних схем, йому обіцяють винагороду в розмірі 10% від можливої суми збитків, які завдав або міг би завдати державі нечистий на руку чиновник.

Законопроект №6225, що містить таку пропозицію, нещодавно зареєстрований у Верховній Раді.

У пояснювальній записці до документа наголошується, що грошова винагорода дозволить стимулювати українців активно «здавати» корупціонерів владі. І наводяться наступні приклади: США за останні 20 років змогли отримати $35 млрд. з вкрадених грошей. А тамтешня комісія з цінних паперів тільки за рік виплатила інформаторам понад $14 млн.

Передбачається, що виплачувати українцям гроші за корупціонерів буде Національне агентство з питань запобігання корупції. Отримавши «сигнал», воно протягом 30 днів зможе перевірити правдивість цієї інформації і оцінити суму реальних або можливих державних збитків, від якої власне, залежить і «премія» інформатору. Анонімні доноси преміюватися не будуть.

Сума, яка необхідна у випадку прийняття законопроекту, не називається. Зазначається лише, що додаткове фінансування з держбюджету знадобиться. Профінансувати ці витрати можна за рахунок $54 млн., виділених Україні в цьому році на реформи і боротьбу з корупцією, йдеться в пояснювальній записці.

За матеріалами УБР

Джерело: news.finance.ua
27.03.2017

Сьогодні
19 червня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація