МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  /  

 

Коло звужується: що думають претенденти на посаду суддів Верховного суду про конкурс

 

Днями оголосять переможців другого туру конкурсу на посаду суддів Верховного суду. А далі кваліфікаційна комісія візьметься за вивчення досьє на кожного кандидата . Проте чинні служителі Феміди цього органу впевнені, що відбір проводять з порушеннями.

16 лютого 613 претендентів писали анонімні тестові завдання. Це був перший тур відбору на посаду суддів нового Верховного суду. Василь Гуменюк – діючий його суддя у палаті в цивільних справах. Але, попри 30-літній стаж роботи суддею, перший етап відбору не пройшов. Конкретизувати ж причину поразки не захотів.

Ярослав Романюк – голова Верховного Суду – теж подався на конкурс. Перший тур пройшов. Проте, на відміну від колеги, претензії конкретизує. Мовляв, тести відсіяли практиків і залишили теоретиків. Бо перевіряли не логіку, а пам'ять.

Фіксування напам'ять норм закону студент продемонструє більш високе. Але це зовсім не означає, що студент буде кращим суддею ніж той, хто має досвід практичної роботи. Не є досконалою і не може бути досконалою ця процедура,
– впевнений Романюк.

21 лютого відбувся другий тур відбору. До нього дійшли 521 претендент. Тут власне і були завдання на логіку – претенденти вирішували практичні завдання.

Днями Комісія обіцяє оголосити переможців цього туру. А далі розпочати головний етап – дослідження досьє кандидатів. Жюрі враховуватимуть матеріали НАБУ, НАЗК та Громадської ради доброчесності. У травні назвуть перших переможців.

Попри заяви старої гвардії про наступ молодих і недосвідчених, громадські активісти бачать протилежне.

Нагадаю, що ще на етапі допуску на конкурс всіх кандидатів "ззовні", 70% з них просто викинули. Тому не менше, ніж 80%, це будуть старі судді, до яких, споглядаючи декларації, є цілий ряд запитань. Ключова проблема в тому, що орган який здійснює відбір – ВККС – станом на зараз робить так, щоб процес був закритий, підконтрольний,
– прокоментував голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Незважаючи на претензії з обох боків барикад, Президент очікує, що новий Суд сформують до кінця червня. Про це він заявив минулого тижня, подаючи до Ради закон, який визначає механізми роботи нового Верховного Суду.

Нагадаємо, Верховний Суд, який стане єдиною касаційною інстанцією, складатиметься з 200 суддів.

Автор: Олександра Ревуцька

Джерело: 24tv.ua
27.03.2017

Сьогодні
19 червня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація