МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  /  

 

Без імунітету і за шкільними партами: що чекає на українських суддів (інфографіка)

 

У червні минулого року Верховна Рада прийняла зміни до Конституції в частині правосуддя, а також нову редакцію закону про судоустрій і статус суддів. Проект реформи української судової системи передбачає докорінні зміни на всіх рівнях.

Про це Finance.UA повідомили в Центрі громадського моніторингу та контролю.

Новий закон, який отримав позитивну оцінку Венеціанської комісії і ЄС, передбачає трирівневу систему судів: Верховний суд, апеляційні та місцеві суди. Реформування починається з вищої ланки. Першим формується новий Верховний суд (всі вищі спеціалізовані суди – господарський, адміністративний, цивільний та кримінальний – зникають).

При цьому склад судів всіх рівнів буде повністю оновлений. Щоб потрапити на посаду, потрібно пройти спеціальну перевірку і тестування в рамках незалежного конкурсу. Забезпечувати прозорість відбору кандидатів у судді і перевіряти інформацію про них буде вже створена при Вищій кваліфікаційній комісії суддів Громадська рада чесноти.

Також реформа передбачає оновлення Конституційного суду і зміну порядку його роботи. Проект закону вже прийнятий депутатами в першому читанні. Згідно з ним, 18 суддів КС обираються на конкурсній основі – Президентом, Верховною Радою і з’їздом суддів.

Ще одним важливим моментом є поява контролю і зміна в регулюванні діяльності суддів, яке тепер покладається на Вищу раду правосуддя.

Що стосується самих суддів, то з осені минулого року вже скасований 5-річний випробувальний термін для суддів. Тепер Вища рада правосуддя відразу призначає їх на посаду довічно. При цьому судді мають лише функціональну, а не повну недоторканність. Якщо суддя бере хабарі, краде або скоює будь-які інші злочини, його можна притягнути до відповідальності, як будь-якого з нас.

Новий Верховний суд передбачає в своєму складі 120 суддів, по 30 в кожній з чотирьох інстанцій: касаційному господарському, цивільному, кримінальному та касаційному адміністративному судах. П’ятим підрозділом Верховного суду є Велика палата, до якої увійдуть по 5 представників чотирьох касаційних судів, а також голова ВСУ.

Джерело: news.finance.ua
28.03.2017

Сьогодні
25 травня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація