МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

ВРП розглянула повідомлення про втручання у діяльність судді Шевченківського районного суду міста Києва Голуб О.А.

 

Вища рада правосуддя під час засідання 30 березня 2017 року розглянула повідомлення судді Шевченківського районного суду міста Києва Голуб Оксани Анатоліївни про втручання у діяльність судді при здійсненні правосуддя. 

Як зазначив доповідач – Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк, вказане повідомлення судді Голуб О.А. надійшло до Ради 17 березня 2017 року. За словами Голуб О.А. 10 березня 2017 року в залі судового засідання № 3 у приміщенні Шевченківського районного суду міста Києва вона як слідчий суддя розглядала клопотання слідчого про продовження строку тримання під вартою громадянину З., підозрюваному у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 187 Кримінального кодексу України (розбій, поєднаний з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище).

Після прийняття слідчим суддею ухвали про задоволення клопотання присутні в залі судового засідання приблизно 30 невідомих осіб перешкоджали судді та секретареві судового засідання залишити це приміщення. Мати підозрюваного застосувала до судді фізичне насильство – штовхала її. Інші особи принижували суддю, вигукували образи та вимагали пояснень стосовно прийнятого судового рішення. Невідомі особи здійснювали відеозапис судді на мобільний телефон та вживали заходів стосовно звільнення підозрюваного з-під варти в залі суду. Судова охорона не діяла. Суддя викликала поліцію.

Після прибуття спецпідрозділу поліції громадянин, що представився як заступник голови громадського об’єднання «Спілка захисників України», умовив присутніх дозволити судді Голуб О.А. та секретарю судового засідання вийти із зали судового засідання, в якому вони утримувалися протягом 10–15 хвилин.

Співробітники спецпідрозділу поліції вжили заходів щодо виконання ухвали суду про продовження строку тримання під вартою протиправно звільненого підозрюваного.

Відеозапис подій було розміщено в мережі Інтернет, а коментарі до нього містили заклики до насильницьких дій стосовно судді Голуб О.А.

Суддя Шевченківського районного суду міста Києва Оксана Голуб, яка взяла участь у засіданні ВРП, підтвердила відомості, викладені нею у повідомленні, та зазначила, що описана ситуація виникла насамперед внаслідок неналежної організації охорони суду.

За результатами розгляду повідомлення судді Шевченківського районного суду міста Києва Голуб О.А. про втручання у діяльність судді при здійсненні правосуддя Вища рада правосуддя ухвалила:

- звернутися до Кабінету Міністрів України щодо негайного затвердження переліку судів, органів та установ системи правосуддя, охорона яких здійснюється підрозділами Національної поліції України та Національної гвардії України;

- звернутися до голови Національної поліції України щодо здійснення заходів з метою посилення охорони судів;

- звернутися до голови Державної судової адміністрації України щодо проведення службової перевірки за фактом порушення порядку та забезпечення належних умов діяльності суду.

В іншій частині перевірку матеріалів повідомлення судді Голуб О.А. буде продовжено.

Джерело: www.vru.gov.ua
30.03.2017

Сьогодні
25 квітня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація