МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

ВККС надає другий шанс. 44 кандидати у Верховний Суд повернули до конкурсу

 

Джерело: Громадська рада доброчесності

У конкурсі до Верховного Суду продовжать участь не 339 кандидатів, як повідомлялося раніше, а 383. Це сталося внаслідок рішення ВККС визначати відсів не мінімально допустимим балом за виконання практичного завдання, а за сумою балів двох подій, які вважаються одним етапом.

29 березня 2017 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України прийняла неочікуване рішення, допустивши до участі в конкурсі кандидатів, які набрали певний сумарний бал за анонімне письмове тестування і виконання практичного завдання.

Мінімально допустимий бал першого етапу кваліфікаційного оцінювання (що полягає в сумі балів за тест і практичне завдання) встановлений  для Касаційного адміністративного суду – 127 балів; для Касаційного господарського суду – 130 балів; для Касаційного кримінального суду – 119 балів; для Касаційного цивільного суду – 125 балів.

Таке рішення формально мотивовано тим, що іспитом (першим етапом конкурсу) вважаються обидві події – тест і практичне завдання. На думку членів ВККС, високі оцінки за теоретичні знання кандидата під час тестів мусять дати йому можливість продовжити боротьбу навіть у разі відносно низьких практичних навичок. Отже, відсів на другому етапі слід проводити за сумою балів.

Внаслідок прийнятого рішення 44 кандидати, які ще вчора, здавалося, вибудуть з  конкурсу, тепер зможуть продовжити в ньому участь. Список цих кандидатів окремо можна завантажити тут: UTF-8 Windows. Повернулися в стрій, зокрема, судді вищих спеціалізованих судів Григорій Мачульський, Василь Саранюк, Андрій Леванчук, Валентина Орлянська, Михайло Смокович, Людмила Шибко. Троє суддів Верховного Суду України і ще 16 суддів вищих спеціалізованих судів так і залишились аутсайдерами.

Знавці зазначають, що бенефіціарами такого послаблення стали, в першу чергу, адвокати, науковці і судді місцевих судів, адже вони, маючи достатньо високий рівень теоретичної підготовки, могли тим не менш програвати суддям вищих судів в практичних навичках, пов'язаних з ухваленням рішень касаційної інстанції. Однак такі навички високопрофесійні юристи можуть, на відміну від загальних знань, легко здобути на практиці. 

Уточнений список кандидатів, що залишилися: UTF-8   Windows
Уточнений список "вибульців": UTF-8   Windows

Джерело: protokol.com.ua
30.03.2017

Сьогодні
24 квітня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація