МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Полторак про перспективу запровадження спецсудів: Військових повинні судити спеціально підготовлені судді

 

Полторак зазначив, що Міноборони не втручається у справу заарештованого Віктора Назарова

Степан Полторак, коментуючи арешт генерала Віктора Назарова, заарештованого за підозрою в причетності до катастрофи літака Іл-76, зазначив, що судити військових мають судді, в яких є певна підготовка.  Про це заявив міністр оборони Степан Полторак під час брифінгу з міністром оборони Грузії Леваном Ізорією, який транслював "112 Україна".

Щодо заарештованого генерала Віктора Назарова за підозрою в причетності до катастрофи літака Іл-76,Степан Полторак прокоментував:

"Ми не втручаємось у справу суду. Вирок вже в принципі ухвалено, але після того, як вступить в силу, буде зрозуміло, наскільки це підтверджено, я так розумію, скоріше за все, буде апеляція".

"Таких випадків, коли ухвалюють вирок за прийняте рішення, дуже мало", - сказав він.

Полторак також нагадав, що збитий літак був не першим, здійснювалася операція з перекидання особового складу.

"Якби не таке рішення, загинули б ті, хто був в аеропорту. Рішення було прийнято, і сталася трагедія. Командир, який прийняв рішення, взяв відповідальність на себе. Рішення, яке приймається в ході бойових дій, повинні оцінювати люди, які мають певні знання. Це не обов'язково повинні бути військові суди. Але у суддів, які ведуть такі справи, повинна бути певна підготовка ", - пояснив міністр.

Щодо термінів створення військових судів міністр оборони зазначив:

"Про терміни я точно сказати не можу, коли вони мають бути. Я точно хотів би сказати, що кожна людина, яка проживає в Україні, незалежно від того, цивільна вона чи військова, якщо вона скоїла злочин, то має відповідати".

"Але я хотів би, коли наші суди визначаються з вироком, щоб рішення судів було завжди, це стосується всіх військових, не тільки генерала Назарова, не тільки військових і всіх цивільних, щоб воно було абсолютно виваженим. Враховувало факти, і бажано, щоб емоції не були на першому плані", - прокоментував Полторак.

Також міністр оборони відзначив неприпустимість тиску на суди з жодного боку.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко заявив, що планує запропонувати відновлення спеціальних військових судів відповідно до існуючої міжнародної практики.

25 листопада Печерський районний суд заарештував генерала Віктора Назарова за підозрою в причетності до катастрофи літака Іл-76 і призначив заставу в сумі 365 тис. грн. Прокуратура стверджує, що генерал не прийняв до уваги інформацію СБУ про загрозу збиття літака і дозволив проведення спецоперації з доставки роти військових до луганського аеропорту. Сам Назаров заперечував звинувачення. Згодом він вийшов під заставу.

Джерело: ua.112.ua
30.03.2017

Сьогодні
25 квітня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація