МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Кількість суддів у ВРП можуть зменшити

 

Незадовго після з’їзду суддів, на якому було обрано 4 нових членів Вищої ради правосуддя, у парламенті запропонували змінити правила добору, обмеживши кількість суддів у складі Ради.

До Верховної Ради поданий законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення процедури формування та організації діяльності Вищої ради правосуддя)» (№6254).

Ініціатива передбачає, що з’їзд суддів шляхом таємного голосування обирає так само як і зараз 10 членів ВРП, але з яких — 5 діючі судді та 5 — судді у відставці. За чинними ж правилами таких обмежень перед з’їздом не встановлюється. Як пояснює автор, такі зміни потрібні аби не допустити корпоративності законників у Раді.

З цією ж метою народний обранець пропонує заборонити Президенту, Верховній Раді, з’їздам адвокатів та науковців, конференції працівників прокуратури обирати діючих суддів до ВРП. Таким чином у разі ухвалення змін до складу Ради входитиме лише 5 суддів: 5 обраних з’їздом та голова Верховного Суду.

Водночас, на переконання деяких громадських активістів, поява в цьому органі суддів у відставці може мати негативні наслідки. Мовляв, вони більше не несуть відповідальність перед суддівським корпусом і можуть не хвилюватись через те, що їм доведеться повертатись «в професію».

Джерело: zib.com.ua
31.03.2017

Сьогодні
25 травня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація