МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Президент проігнорував прохання адвокатів ветувати зміни до КПК

 

Президент Петро Порошенко, не дивлячись на критику та прохання адвокатів ветувати закон, підписав зміни до КПК, серед яких збільшення максимально допустимого строку тримання під вартою та розширення підстав для заочного засудження.

Закон про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо удосконалення механізмів забезпечення завдань кримінального провадження) №5610 сьогодні повернуто з підписом Президента, передає «Закон і Бізнес».

23 лютого документ був прийнятий за основу, що викликало негативну реакцію адвокатської спільноти. Однак це не завадило 16 березня Верховній Раді прийняти закон.

«Парламенту настійливо пропонується переписати новий Кримінальний процесуальний кодекс в редакції КПК 1960 року. Ключова відмінність між ними — це гарантії прав громадян на захист та особиста свобода, які поважаються у демократичних правових країнах і є деклараціями у країнах поліцейських. Навіть побіжний юридичний аналіз засвідчить невідповідність змісту обох законопроектів Конституції України та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, до якої Україна приєдналася ще 1997 року», — говорилося у зверненні Національної асоціації адвокатів України до Верховної Ради.

Екс-перший заступник глави АП Андрій Портнов  також назвав 6 положень цього Закону, які порушують права людини. «Це закон про тотальний наступ на права і свободи громадян і залякування всього ділового населення країни. Кожен, хто стане політичним або бізнес-заручником влади, більше не зможе ні заперечити, ні оскаржити їх дій», — зазначив він.

Джерело: zib.com.ua
11.04.2017

Сьогодні
22 червня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація