МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Ємець зареєстрував законопроект про прозорість конкурсів суддів

 

Законопроект підписали п'ятеро депутатів різних фракцій

Народний депутат фракції "Народний фронт" Леонід Ємець зареєстрував у парламенті законопроект про забезпечення гарантій прозорості під час проведення конкурсу на посаду судді. Про це він повідомив у коментарі LB.ua.

За словами нардепа, законопроектом "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" передбачається, що копії робіт, виконаних кандидатами на посаду судді, стануть загальнодоступними і будуть розміщуватися на офіційному сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

"Інформація про результати кваліфікаційного іспиту повинна містити дані про кількість балів, виставлених за анонімне завдання кожним членом ВККС, і відповідність кваліфікаційним вимогам практичного завдання, включаючи всі критерії оцінки, елементи цих критеріїв, а також максимальну кількість балів, яку може бути виставлено за результатами оцінки зазначених критеріїв або їх елементів. Цей закон стосується як усіх майбутніх конкурсів, так і конкурсу до Верховного Суду", - сказав Ємець.

Він також зазначив, що прозорість конкурсних процедур є невід'ємною складовою довіри до результатів.

Під законопроектом підписалися такі депутати: Руслан Сидорович (фракція "Самопоміч"), Оксана Сироїд (віце-спікер парламенту), Антон Геращенко ("Народний фронт"), Сергій Алексєєв (БПП), Андрій Лозовий (Радикальна партія).

Нагадаємо, народний депутат від фракції "Народний фронт" Леонід Ємець заявив в інтерв'ю LB.ua, що деякі члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів застосували власну методику оцінки робіт під час другого етапу конкурсу до Верховного Суду.

Як відомо, після другого етапу конкурсу до Верховного Суду - практичного завдання з написання судового рішення - зі змагання вибули 182 учасники. Згодом Вища кваліфікаційна комісія повернула до конкурсних перегонів 44 кандидатів, які в підсумку першого і другого етапу набрали прохідний бал. Серед вибулих з конкурсу, зокрема, виявився суддя Верховного Суду Олександр Волков, народні депутати Руслан Сидорович (фракція "Самопоміч") і Леонід Ємець ("Народний фронт").

Ємець закликає кандидатів до Верховного Суду не оскаржувати результати конкурсу.

Джерело: ukr.lb.ua
13.04.2017

Сьогодні
19 червня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація