МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

ВРП відхилила клопотання ГПУ про продовження строку відсторонення від посади судді Вищого госпсуду Ємельянова

 

ГПУ не може повторно звернутися про продовження строку відсторонення судді з посади на стадії досудового розслідування в межах одного кримінального провадження

Вища рада правосуддя (ВРП) відхилила клопотання Генеральної прокуратури України (ГПУ) про продовження строку відсторонення від посади судді Вищого госпсуду Артура Ємельянова. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила прес-секретар Вищої ради правосуддя Оксана Лисенко.

"Генеральна прокуратура втратила право відсторонення від здійснення правосуддя судді ВГСУ А. Ємельянова, щодо якого проводиться досудове розслідування за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною другою статті 376, частиною другою статті 376-1 Кримінального кодексу України (втручання в діяльність судових органів із використанням службового становища та незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду, вчинене за попередньою змовою групою осіб). Ухвалою ВРП клопотання заступника генпрокурора України про продовження строку відсторонення від правосуддя судді ВГСУ Ємельянова А. С. повернуто без розгляду з формальних підстав", - зазначила вона.

При цьому Лисенко підкреслила, що закон "Про Вищу раду правосуддя" забороняє Генпрокуратурі повторно звертатися про продовження строку тимчасового відсторонення судді від правосуддя на стадії досудового розслідування в межах одного кримінального провадження.

"Тож суддя, щодо якого висунуто серйозні обвинувачення, повернеться до правосуддя. Знову повернутися до питання відсторонення прокуратура зможе лише на стадії судового розгляду", - додала вона.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура повідомила колишньому голові Вищого господарського суду Віктору Татькову і його колишньому заступнику Ємельянову про підозру у незаконному втручанні в автоматизовану систему розподілу справ. 12 січня Вища рада юстиції відсторонила Ємельянова з посади до 12 березня. Згодом ВРП було принято рішення про продовження терміну відсторонення Ємельянова до 17 квітня.

Джерело: ua.112.ua
13.04.2017

Сьогодні
25 травня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація