МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Суддю Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська Галічого В.М. звільнено за вчинення істотного дисциплінарного проступку

 

Як повідомила доповідач – член Вищої ради правосуддя Наталя Волковицька, до Вищої ради юстиції 12 лютого 2016 року надійшло рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 20 січня 2016 року № 96/дп-16 про направлення рекомендації для вирішення питання щодо внесення подання про звільнення судді Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська Галічого Вадима Миколайовича з підстав, передбачених пунктом 5 частини п’ятої статті 126 Конституції України.

Відповідно до змісту вказаного рішення Вища кваліфікаційна комісія суддів України (далі – Комісія, ВККСУ) дійшла висновку, що суддя Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська Галічий В.М. під час розгляду цивільної справи № 201/4974/13-ц за позовом Атаманчука А.В. до Зубова А.Е. про визнання права власності на грошові кошти в розмірі 1 005 740 євро і 100 000 доларів США та зобов’язання відповідача повернути вказані кошти допустив істотні порушення норм матеріального й процесуального права, що створило передумови настання істотних суспільно-резонансних негативних наслідків та приниження авторитету правосуддя і свідчить про порушення ним присяги судді.

Як зазначено у рішенні ВККСУ, допущені суддею Галічим В.М. порушення норм чинного законодавства України призвели до ухвалення незаконного рішення щодо спору, який був штучно створений між сторонами з метою ухилення від майнової відповідальності у зв'язку з вчиненим злочином. Зокрема, під час підготовчого засідання у кримінальному провадженні стосовно Зубова А.Е. з огляду на рішення Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська від 29 квітня 2013 року було постановлено ухвалу про скасування арешту на вилучені кошти, які на виконання ухвали суду передано Атаманчуку А.В., чим унеможливлено реальне забезпечення конфіскації майна у кримінальному провадженні та відшкодування завданої злочином шкоди.

«Вважаю, що встановлені Комісією обставини та факти знайшли своє підтвердження у ході перевірки. ВККСУ правильно кваліфіковані дії судді Галічого В.М. як такі, що порочать звання судді, викликають сумнів у його об’єктивності, неупередженості та принижують авторитет судової влади і становлять порушення присяги», – підсумувала Наталя Волковицька.

Враховуючи зазначене, Вища рада правосуддя ухвалила звільнити Галічого Вадима Миколайовича з посади судді Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська за вчинення істотного дисциплінарного проступку на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України.

Джерело: www.vru.gov.ua
13.04.2017

Сьогодні
19 червня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація