МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Закон «Про Вищу раду правосуддя» не передбачає повторного звернення ГПУ з клопотанням про продовження строку тимчасового відсторонення судді від правосуддя на стадії досудового розслідування в межах одного кримінального провадження, – рішення ВРП

 

13 квітня 2017 року ВРП ухвалила повернути без розгляду клопотання заступника Генерального прокурора України Столярчука Ю.В. про продовження строку тимчасового відсторонення судді ВГСУ Ємельянова А.С. від здійснення правосуддя, оскільки закон містить пряму заборону на подання такого клопотання в межах одного кримінального провадження.

Вища рада правосуддя розглянула клопотання заступника Генерального прокурора України Столярчука Ю.В. про продовження строку тимчасового відсторонення судді Вищого господарського суду України Ємельянова Артура Станіславовича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Питання було розглянуто за участю представників судді ВГСУ Ємельянова А.С., адвокатів Білявського Ярослава Миколайовича та Демидюк Ольги Борисівни, а також представників ГПУ: прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих управління спеціальних розслідувань Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Гончаренка Андрія Васильовича та заступника начальника третього слідчого відділу управління спеціальних розслідувань Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Крупка Романа Олександровича.

Як повідомив доповідач – член Вищої ради правосуддя Вадим Беляневич, до ВРП надійшла заява про самовідвід члена ВРП Павла Гречківського та заява адвоката Ольги Демидюк про відвід члена ВРП Ігоря Бенедисюка. Вища рада правосуддя розглянула обидві заяви та ухвалила відмовити у задоволенні заяв про відвід та самовідвід.

«До ВРП 6 квітня 2017 року надійшло клопотання заступника Генерального прокурора України Столярчука Ю.В. про продовження строку тимчасового відсторонення судді Вищого господарського суду України Ємельянова Артура Станіславовича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності до 17 червня 2017 року. До клопотання долучено копії матеріалів, якими обґрунтовано його доводи», – доповів Вадим Беляневич.

Зокрема, обґрунтовуючи клопотання про необхідність повторного продовження строку відсторонення Ємельянова А.С. від здійснення правосуддя, заступник Генерального прокурора України Столярчук Ю.В. зазначив, що досі існують обставини, які стали підставою відсторонення судді, а також що сторона обвинувачення не мала можливості забезпечити досягнення цілей, заради яких було застосовано попереднє відсторонення судді. За словами доповідача, у клопотанні зазначено, що з огляду на тривалий час перебування на посаді судді, у тому числі й на адміністративних посадах у системі господарських судів України, Ємельянов А.С. має тісні зв’язки з керівниками органів державної влади, зокрема судової гілки влади та правоохоронних органів, а тому, використовуючи своє службове становище та зв’язки, з метою уникнення кримінальної відповідальності може впливати на свідків у кримінальному провадженні з числа працівників (у тому числі колишніх) господарського суду міста Києва, Київського апеляційного господарського суду, Вищого господарського суду України, секретарів судових засідань, помічників суддів та учасників кримінального провадження, яких не допитано з приводу обставин вчинення ним злочинів, і перешкоджати у такий спосіб встановленню обставин кримінальних правопорушень, може вчинити щодо них інший службовий злочин або злочин проти правосуддя, зокрема з метою помсти.

Водночас під час засідання було зазначено, що відповідно до частини шостої статті 64 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» повторне звернення Генерального прокурора або його заступника із клопотанням про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності або із клопотанням про продовження строку такого відсторонення стосовно судді в межах одного кримінального провадження не допускається, крім випадків скасування попереднього рішення Вищої ради правосуддя судом.

Вища рада правосуддя ухвалила повернути без розгляду клопотання заступника Генерального прокурора України Столярчука Ю.В. про продовження строку тимчасового відсторонення судді Вищого господарського суду України Ємельянова А.С. від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності. Рішення прийняте з окремою думкою.

Нагадаємо, що клопотання заступника Генерального прокурора України Столярчука Ю.В. про відсторонення судді ВГСУ Ємельянова А.С. від здійснення правосуддя вперше було надіслано до Ради 23 грудня 2016 року. 12 січня 2017 року Вища рада юстиції вирішила тимчасово відсторонити суддю Вищого господарського суду України Ємельянова А.С. від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності строком на два місяці – до 12 березня 2017 року.

12 березня 2017 року Вища рада правосуддя за клопотанням заступника Генерального прокурора України Столярчука Ю.В. продовжила строк тимчасового відсторонення судді Вищого господарського суду України Ємельянова А.С. від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності до 17 квітня 2017 року.

Відповідно до клопотання заступника Генерального прокурора України Столярчука Ю.В. суддя Вищого господарського суду України Ємельянов А.С. підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною другою статті 376, частиною другою статті 376-1 Кримінального кодексу України (втручання в діяльність судових органів із використанням службового становища та незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Джерело: www.vru.gov.ua
13.04.2017

Сьогодні
25 травня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація