МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Апеляційний суд пояснив, чому звільнив з-під варти екс-"беркутівця" Гончаренка

 

В апеляції зазначили, що рішення суду першої інстанції постановлене з порушенням вимог чинного законодавства.

Апеляційний суд міста Києва скасував запобіжний захід для екс-«беркутівця» Віталія Гончаренка, підозрюваного у вбивстві трьох людей 18 лютого 2014 року під час Євромайдану, оскільки рішення суду першої інстанції постановлене з порушенням вимог чинного законодавства. Про це йдеться в повідомленні прес-служби суду.

Зокрема, в суді пояснили, що 10 березня 2017 року ухвалою слідчого судді Печерського районного суду міста Києва клопотання прокурора про зміну запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту на запобіжний захід у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного було задоволено та змінено запобіжний захід з домашнього арешту на тримання під вартою строком на 60 діб, але в межах строку досудового розслідування.

"Так, слідчий суддя, задовольняючи клопотання прокурора про зміну Гончаренку В.А. запобіжного заходу з домашнього арешту на тримання під вартою, мотивував це тим, що ризики визначені ст. 177 КПК України, не підтвердилися. Однак, у зв’язку «із суспільною необхідністю» та факту підозри Гончаренка В.А. у вчиненні тяжких кримінальних правопорушень, за можливе покарання, що може спонукати останнього до вчинення неправомірних дій, є підстави для зміни останньому запобіжного заходу", - ідеться в повідомленні.

В Апеляційному суді зазначають, що  ст. 177 КПК України передбачає дві основні підстави для застосування відносно підозрюваного чи обвинуваченого запобіжного заходу, такі як наявність обґрунтованої підозри та ризиків, визначених ч. 1 вказаної статті, і відсутність навіть однієї з цих підстав виключає можливість обрання відносно особи запобіжного заходу.

"Що стосується інших обставин, які відповідно до ст. 178 КПК України, враховуються при обранні запобіжного заходу, в тому числі і тяжкість кримінального правопорушення та розмір покарання, то відповідно до вимог чинного КПК України, без наявності обґрунтованої підозри і ризиків, самі по собі вони не можуть слугувати підставою для обрання особі будь-якого запобіжного заходу. Щодо поняття «суспільної необхідності», на яку в постановленому рішенні послався слідчий суддя, то воно взагалі не визначено кримінальним процесуальним законодавством, як підстава для обрання запобіжного заходу", - пояснили в київській апеляції.

Крім того, як зазначається, слідчий суддя не дотримався вимог кримінального процесуального законодавства і при визначенні строку дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

"Так, згідно положень ч. 1 ст. 197 КПК України, строк дії ухвали слідчого судді, суду про тримання під вартою не може перевищувати 60 днів, при цьому відповідно до вимог КПК України, строк дії будь-якого запобіжного заходу не може виходити за межі досудового розслідування. Строк дії даного кримінального провадження, відповідно до постанови заступника Генерального прокурора, продовжено до 10 місяців, а саме до 23 квітня 2017 року. Разом з тим, відповідно до постановленої судом першої інстанції ухвали від 10 березня 2017 року, обраний Гончаренку В.А. запобіжний захід діє до 07 травня 2017 року, а тому він виходить за межі строку досудового розслідування", - ідеться в повідомленні.

Також зазначається, що, відповідно до повідомлення Генеральної прокуратури, досудове розслідування завершилося, обвинувальний акт направлено до Печерського районного суду міста Києва.

"За таких обставин, скасувавши рішення суду першої інстанції та відмовляючи в задоволенні клопотання прокурора, колегія суддів, виходила з положень КПК України, враховуючи, що досудове розслідування даного кримінального провадження вже закінчено, у зв’язку з чим апеляційна інстанція обмежена у своїх діях щодо вирішення питання про застосування до Гончаренка В.А. запобіжного заходу, який з 24 березня має статус обвинуваченого. Тобто, питання про обрання запобіжного заходу мусить вирішувати суд, де справа буде розглядатися по суті, про що і було зазначено в ухвалі Апеляційного суду міста Києва", - повідомили в суді.

Зазначається, що всі ці обставини вказують на невідповідність постановленого судом першої інстанції рішення діючому КПК України, у зв’язку з чим воно підлягало скасуванню.

Як повідомлялося, 6 квітня Апеляційний суд Києва звільнив з-під варти екс-«беркутівця» Віталія Гончаренка, підозрюваного у вбивстві трьох людей 18 лютого 2014 року під час Євромайдану.

14 квітня четверо екс- "беркутівців" Віталій Гончаренко, Артем Войлоков, Олександр Костюк та Владислав Мастега виклали в YouTube  відео, в якому дали зрозуміти, що покинули територію України через те, що, за їхніми словами, тут небезпечно перебувати. Вони поскаржилися, що протягом трьох років, після Революції гідності, "відчували кримінальне переслідування", крім того, як стверджують екс- "беркутівці", протягом року їх не допускали до служби і заарештовували. А після заяви 7 квітня начальника департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергія Горбатюка вони вирішили, що "перебувати на території України небезпечно".

Генеральна прокуратура України заявила, що оголосить у розшук чотирьох екс-"беркутівців", якщо підтвердиться інформація про їхню втечу до Росії. 

Джерело: tyzhden.ua
18.04.2017

Сьогодні
19 червня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація