МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

У Польщі відбувся протест суддів

 

Опівдні судді на півгодини призупинили роботу в протесті проти реформування судової системи

Призупиненням роботи на півгодини судді висловили спротив відносно законопроекту про реформу судової системи, який подано на розгляд Сейму. У проекті передбачається, зокрема, створення в Краєвій раді судочинства двох зібрань та припинення терміну повноважень 15 суддів – членів Краєвої ради судочинства після 30 днів від набуття чинності закону. Судді аргументують, що згідно зі 187 статтею Конституції термін повноважень членів цієї ради, що обираються, складає 4 роки.

«Немає згоди на таку реформу. На наш погляд, це тотальна політизація органа, який має захищати суди від політики, має стежити, щоб конкретний політик, у конкретній справі, не чинив тиску на суд. В усіх, хто зазнає пов’язаної з цим незручності, я хочу попросити зрозуміння: ми робимо це для громадянина, для незалежого суду», – заявив речник Краєвої ради судочинства Вальдемар Журек.

Як додав Вальдемар Журек, судді самі вирішували, чи приєднатися до півгодинного протесту опівдні. Через те, що судді не можуть проводити страйку, свою акцію назвали не протестом, а зборами. Суддівські збори скликано, наприклад, у всіх районних, окружних та апеляційних судах Кракова. Віце-міністр юстиції Лукаш Пєб’як у спеціальному зверненні до суддів закликав, щоб зібрання не були дошкульними для громадян та працівників судів.

IAR/Н.Б.

Джерело: www.polradio.pl
20.04.2017

Сьогодні
26 квітня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація