МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

ВРП ухвалила звільнити з посади суддю ВСУ Ігоря Самсіна у зв’язку з порушенням вимог щодо несумісності

 

Вища рада правосуддя розглянула справу щодо несумісності стосовно судді Верховного Суду України Самсіна Ігоря Леоновича, відкриту за зверненнями Міністерства юстиції України.

У зверненнях зазначено, що суддя Верховного Суду України Самсін І.Л. обіймав посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з 16 вересня 2010 року по 11 квітня 2014 року і не подав заяву, передбачену частиною першою статті 4 Закону України «Про очищення влади», у зв’язку із чим до нього застосовується заборона, передбачена частиною третьою статті 1 цього Закону. Міністерство юстиції України як суб’єкт звернення щодо подання про звільнення суддів відповідно до Закону України «Про очищення влади» просило визнати порушення суддею Верховного Суду України Самсіним І.Л. вимог щодо несумісності та звернутися до Верховної Ради України з поданням про звільнення його з посади судді.

Доповідач із цього питання – член Вищої ради правосуддя Наталя Волковицька повідомила, що зазначені у зверненнях Міністерства юстиції України підстави стосовно заборони обіймати посаду судді, зокрема порушення суддею вимог щодо несумісності, знайшли підтвердження під час перевірки.

«Перебування судді Самсіна І.Л. на посаді члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України понад рік у період, визначений пунктом 6 частини першої статті 3 Закону України «Про очищення влади», неподання ним заяви, передбаченої частиною першою статті 4 цього Закону, є підставою застосування щодо нього заборони, передбаченої частиною третьою статті 1 Закону України «Про очищення влади», що є несумісним із перебуванням на посаді професійного судді і є підставою для звільнення Самсіна І.Л. з посади судді згідно з пунктом 4 частини п’ятої статті 126 Основного Закону України (у редакції, чинній на момент звернення) та пунктом 2 частини шостої статті 126 чинної редакції Конституції України», – підсумувала Наталя Волковицька.

Вища рада правосуддя ухвалила визнати порушення суддею Верховного Суду України Самсіним Ігорем Леоновичем вимог щодо несумісності та звільнити його з посади судді Верховного Суду України.

Джерело: www.vru.gov.ua
25.04.2017

Сьогодні
27 травня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація