МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Сергій Козьяков: Співбесіди з кандидатами до Верховного Суду триватимуть з 21 квітня до кінця травня

 

Рейтинг кандидатів до Верховного Суду згідно з отриманими балами під час кваліфікаційного оцінювання буде сформовано після всіх співбесід, які розпочалися 21 квітня поточного року і триватимуть до кінця травня.

Про це повідомив сьогодні під час брифінгу Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков.

«Ми починаємо сьогодні засідання і воно завершиться співбесідою з останнім кандидатом наприкінці травня. ВККСУ буде оголошувати кожний день перерву, сьогодні оголосимо перерву до понеділка і так далі», - зазначив Голова Комісії.

Він наголосив, що під час усіх співбесід працюватимуть чотири колегії відповідно до спеціалізації касаційних судів, до яких увійшли по чотири або три члена ВКСС. Враховуючи самовідводи деяких членів Комісії, для проведення співбесід з окремими кандидатами сформовано додаткові колегії з метою уникнення можливого конфлікту інтересів. Співбесіда з кожним кандидатом триває приблизно 60 хвилин і транслюється в онлайн-режимі на каналі ВККСУ в YouTube. Представники ЗМІ мають можливість слідкувати за цим процесом у спеціальному приміщенні Комісії.

Під час співбесіди кандидат заслуховує доповідь члена колегії і має можливість надати коментарі та відповісти на питання інших членів колегії. Крім того, за процедурою присутній на співбесіді у кожній колегії представник Громадської ради доброчесності оголошує, за наявності, висновок про невідповідність кандидата критеріям доброчесності та професійної етики або інформацію про нього. Член ГРД та кандидат можуть ставити один одному запитання, а останній своєю чергою - надавати свої пояснення, коментарі та інформацію стосовно висновків та матеріалів досьє.

«Якщо кандидат отримав «негативний» висновок від ГРД, члени колегії можуть з ним погодитись, і тоді кандидат отримує нуль балів за доброчесність. У разі необхідності отримати додаткову інформацію з метою формування достатньої аргументації та запобігання подальших можливих судових оскаржень колегія Комісії оголошує перерву стосовно такого кандидата. Після отримання необхідної інформації під час пленарного засідання у повному складі Комісія може ухвалити рішення про відхилення негативного висновку ГРД, за умови голосування за це не менш, ніж 11 членів Комісії. У цьому випадку кандидату не нараховується нуль балів за доброчесність. У разі нарахування нуля балів за доброчесність, такий результат фактично означає, що кандидат опиняється в кінці рейтингу», – надав роз’яснення Сергій Козьяков.

Нагадаємо, що співбесіди у рамках другого етапу кваліфікаційного оцінювання проводяться з 382 кандидатами, які подолали загальний мінімально допустимий бал під час першого етапу кваліфікаційного оцінювання. Питання Комісії до кандидатів базуються на результатах спеціальної перевірки, аналізу досьє, матеріалів, наданих НАБУ, а також з урахуванням результатів проходження кандидатом тестування морально-психологічних та загальних здібностей.

Бали за проходження співбесіди будуть виставлені членами ВККСУ після завершення всіх співбесід. Їх встановлюватиме кожен член колегії за показниками "компетентність", "професійна етика" і "доброчесність", з урахуванням можливих балів на цьому етапі від максимуму за кожним показником, що дорівнює 500, 250 і 250 балів відповідно. Частину балів за цими показниками кандидати вже набрали під час іспиту і тестування морально-психологічних якостей.

Одразу після повідомлення балів за співбесіди буде сформовано рейтинг учасників за результатами кваліфікаційного оцінювання.

Джерело: vkksu.gov.ua
25.04.2017

Сьогодні
25 травня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація