МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Суддю Дніпровського райсуду Києва Федюка рекомендуватимуть до звільнення

 

Вища рада правосуддя залишила без змін рішення Дисциплінарної палати про застосування до судді Дніпровського райсуду Києва Олександра Федюка дисциплінарного стягнення у вигляді подання про звільнення.

Як повідомили у прес-службі, Вища рада правосуддя розглянула скаргу судді Дніпровського районного суду міста Києва Федюка Олександра Олександровича на рішення Другої Дисциплінарної палати.

Підставою притягнення судді Федюка до дисциплінарної відповідальності стали встановлені Другою Дисциплінарною палатою ВРП факти порушення суддею норм кримінального процесуального закону, що призвели до негативних наслідків, які фактично виявилися у порушенні завдань кримінального судочинства та прав громадян, зокрема основоположного права на свободу.

Також суддя Федюк, постановляючи ухвали про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, не забезпечив дотримання приписів Конституції України та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, не виконав покладених на нього професійних обов’язків, не забезпечив у межах своїх повноважень дотримання принципів самостійності судів і неупередженості суддів, конституційних засад судочинства.

Однак сам суддя не погодився та оскаржив його до Вищої ради правосуддя. Суддя посилався на те, що оскаржуване рішення є незаконним та необґрунтованим, а застосування до нього дисциплінарного стягнення не відповідає положенням статті 58 Конституції України, оскільки норма статті 96 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у редакції Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд» погіршує його становище, а тому не підлягає застосуванню.  

Джерело: ukrainepravo.com
26.04.2017

Сьогодні
27 травня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація