МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

РСУ не є ефективним захисником судової системи від дискредитації у ЗМІ, — суддя

 

Замовні публікації у ЗМІ є формою тиску не тільки на окремого суддю, а й на судову систему в цілому. Нажаль, Рада суддів не має стратегії щодо комплексної протидії такому негативному явищу.

Такою думкою з виданням «Закон і Бізнес» поділився віце-президент ГО «Всеукраїнська асоціація адміністративних суддів» Богдан Санін.

Він пояснив, що під замовними статтями слід розуміти публікації, переповнені домислами та спотвореними фактами. Останнім часом чи не щодня з’являється нова стаття про суддів в «потрібний час»: або напередодні судового засідання (в резонансній справі), або перед засіданням Громадської ради доброчесності. Кожна така публікація підриває авторитет судової влади в суспільстві, а в суддів викликає обурення.

«Як захищатися від таких публікацій? Суддя не має можливості глобально вирішити проблему. Самостійно він може лише вжити заходів, аби знизити рівень спотворення інформації, наприклад: вести власну відеозйомку й розміщувати матеріал на сайті суду; вимагати від видань викладення позиції суддів. Відверто кажучи, досить багато колег ще не готові активно захищатись. Я категорично не сприймаю такої позиції. Ми обговорюємо ці питання в соціальних мережах, у профільних групах. Вчимось, як ефективно реагувати на замовні публікації. Переконаний, що найближчим часом ми станемо очевидцями, коли будуть перші позови від суддів щодо захисту честі, гідності та ділової репутації», — розповів Б. Санін.

На його думку було б логічно, якби цим питанням системно займалася Рада суддів, на яку законодавством покладено питання правового захисту суддів. Однак зараз РСУ не є ефективним захисником інтересів суддів від замовних публікацій та не має стратегії щодо комплексної протидії цьому.

«Водночас я цілком розумію, що така бездіяльність може бути викликана й об’єктивними факторами: занадто великою кількістю членів РСУ, які не можуть швидко реагувати на події; відсутність законодавчих важелів впливу. Проте не бачу й в РСУ бажання розробити законопроект, який би передбачав можливість ефективно реагувати на сучасні виклики», — підсумував Б.Санін.

Тож, чи може вітчизняна судова система захиститися від зовнішнього втручання в її діяльність? Про це читайте у наступному випуску газети «Закон і Бізнес».

Джерело: zib.com.ua
12.05.2017

Сьогодні
25 травня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація