МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Львівський суд зобов'язав СБУ відкрити декларації високопоставлених офіцерів

 

Львівський окружний адмінсуд зобов'язав СБУ оприлюднити декларації про доходи своїх працівників. Про це повідомило антикорупційне видання «Наші гроші. Львів», журналістка якого й судилася зі Службою безпеки України.

«Львівський окружний адміністративний суд 18 травня задовольнив позов журналістки сайту «Наші гроші. Львів» Юлії Костюк до Служби безпеки України у справі про відмову в наданні декларацій про доходи керівництва обласного управління СБУ», – написали журналісти.

Йдеться про декларації начальника головного управління СБУ в Івано-Франківській області Петра Дідуха та його заступників. У 2016 році СБУ у відповідь на запит журналістів відмовилася надавати копії декларацій, мотивуючи це тим, що інформація про особовий склад, який займається оперативно-розшуковою, розвідувальною або контррозвідувальною діяльністю, відноситься до державної таємниці.

Однак, як зазначають журналісти, запит стосувався не оперативних працівників, а лише керівництва місцевого управління Служби безпеки. Відтак через відмову у наданні декларацій журналісти звернулися до суду і 19 травня суддя Андрій Гулик задовольнив їх позов, зобов'язавши СБУ надати необхідні документи.

Це рішення ще не вступило в дію, оскільки юристи СБУ ще мають час для подачі апеляції.

Зазначимо, що восени 2016 року у СБУ засекретили також електронні декларації своїх працівників. Голова Служби безпеки України Василь Грицак у травні цього року заявив, що декларації відкриють для загального доступу лише у випадку прийняття відповідного закону.

Через обмеження доступу до декларацій до СБУ також позивається громадська організація «Центр протидії корупції». За інформацією цієї організації, до декларацій працівників СБУ не має доступу навіть Нацагентство з питань запобігання корупції.

Назарій Тузяк

Джерело: zaxid.net
19.05.2017

Сьогодні
22 червня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація