МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Низка суддів-фіналістів конкурсу до нового Верховного суду працюють без присяги

 

Низка чинних суддів-кандидатів до нового Верховного суду не складали суддівську присягу або зробили це в іншій країні – Радянському Союзі.

Про це йдеться у сюжеті програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший».

Проаналізувавши досьє кандидатів, журналісти виявили, що це не заважало деяким із конкурсантів здійснювати правосуддя в Україні протягом десятків років. Наприклад, без присяги працювала низка нинішніх суддів Верховного суду України, зокрема Світлана Вус, яка у конкурсній анкеті зазначила, що «присяги судді не складала».

«Коли я обиралася народним суддею у 1982 році … нас обирав народ і присяги не було. Це нічого не означає», – зазначила вона «Схемам» і додала, що тоді за неї проголосували близько 90 відсотків виборців й інших кандидатів на цю ж посаду народного судді не було висунуто. На запитання журналіста про те, як суддя чинила правосуддя, не присягаючи українському народу, Світлана Вус відповіла: «Та ні, це – формальність».

Інший претендент до нового ВСУ – суддяВищого спеціалізованого суду України Валентин Зубар – склав присягу, але ще в СРСР. «Схемам» він кілька разів підкреслив, що склав присягу судді саме «українському народу», однак у тексті радянської присяги, яку найімовірніше він складав, український народ не згадується. Водночас є слова, що «усі свої знання, здібності і досвід віддати справі ... вихованню громадян у дусі поваги до радянських законів» (з тексту присяги відповідно до указу президії Верховної Ради Української РСР за 1989 рік – ред.).

Без присяги також увесь час працював і суддя Вищого спеціалізованого суду України Володимир Британчук. «Присягу судді не складав, бо в ті часи її не було (за незалежності – ред.), сказали, це – необов’язково», – розповів він «Схемам». На додаткове запитання, хто саме сказав йому про це, суддя відповів, що «мабуть, законодавча, виконавча влада, яка переймалася в ті часи формуванням суддівського корпусу».

Усі троє згаданих суддів – серед фіналістів конкурсу на посаду судді до нового Верховного суду. Але у Громадській раді доброчесності, яка спостерігає за цим процесом, вважають, що суддя тільки тоді є суддею, якщо склав присягу.

«Постають питання відповідності, чи може такий суддя називатися суддею. Звичайно, це – питання перехідного періоду, який триває більше 25 років, але всі судді, які є суддями мали б скласти присягу», – зауважив колишній суддя, член ради доброчесності Михайло Жернаков.

Джерело: www.radiosvoboda.org
19.05.2017

Сьогодні
21 травня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація