МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

В Івано-Франківську стартував “Громадський моніторинг суддів”

 

В Івано-Франківську стартував проект “Громадський моніторинг суддів”  Івано-Франківської області.

Мета проекту – це проаналізувати відповідність стилю життя всіх суддів Івано-Франківської області, їхнім заробітнім платам.

Також активісти планують створити мережу громадського моніторингу та контролю за діяльністю Прикарпатських судів та суддів.

 Проект презентує директор ГО “Центр Політичних Студій” Віталій Світлик. Він наголошує: зараз потрібно налагодити взаємодію громади та суддів.

Для цього активісти створили сайт, на якому представлені суди всієї області. Зайшовши на будь-який суд можна побачити біографічну довідку кожного з суддів та його електронні декларації.

“Ми можемо подивитись, як живе суддя. На сайті оприлюднені декларації за 2014-2016 роки”, каже Світлик та додає, за 2017 рік декларації ще не оприлюднені, адже сайт електронних декларацій працює зі збоями.

“Ми збираємо інформацію про те, хто ці судді і завдяки ЗМІ збираємо інформацію про те, які вони рішення приймали. В подальшому ми будемо моніторити декларації. Адже заробітна плата у них за рік 200 тисяч, а вони купляють житло за мільйони гривень. Наш проект не налаштований тільки на критику суддів. Хочемо як і перевірити їх так і дати їм підтримку. Щоб вони чинили правосуддя не для чиновників, а для народу”, – переконує активіст.

На запитання, чи ще десь контролюють суддів, Світлик каже: “Це перформанс Івано-Франківська. Проект не загальноукраїнський і працює тільки в Івано-Франківську. Ми зіткнулись з закритістю суддів. Вони не чекали, що ми можемо надсилати їм запити. П’ять судів у області не хотіли надавати нам інформацію”.

Проект триватиме до кінця року.

Джерело: gk-press.if.ua
19.05.2017

Сьогодні
19 червня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація