МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Налагодження комунікацій між судами та ЗМІ: міжнародний досвід

 

Друга сесія форуму «Незалежні суди та вільні ЗМІ: синергія заради майбутнього», що проходить сьогодні в Києві, була присвячена темі «Вітчизняний та зарубіжний досвід налагодження комунікацій між судами та ЗМІ».

Модератор сесії Тед Зажечний, суддя Суду Королівської лави провінції Саскачеван (Канада) розповів про судові ініціативи в Канаді для покращення роботи між судами та медіа. Проекти стосувались комунікаційних зв’язків між суддями та сторонами процесу. За його словами, для того, щоб побудувати взаємодію між судами та ЗМІ, на практиці треба забезпечити відкритий доступ до судових документів для ЗМІ. Такий доступ має бути наданий абсолютно всім ЗМІ. «Ми сприяємо проведенню т. зв. усних брифінгів для ЗМІ, щоб журналісти могли дізнатись про судові рішення зрозумілою та доступною мовою. Вищий суд Канади має офіційну особу, що допомагає представникам ЗМІ, описує всі нотатки, що ми видаємо для представників ЗМІ. Ця особа не є речником для суду. Вона просто пояснює юридичний базис цієї справи «людяною» мовою для ЗМІ», - пояснив іноземний експерт. Також він додав, що із журналістами судді працюють в особливому, «закритому» режимі. Справа полягає в тому, що журналістам в закритому порядку повідомляють прийняте рішення до його оголошення. Тобто, представники преси заздалегідь знають, яке рішення буде оголошено. З етичних міркувань, звичайно, нікому про це не повідомляють.

У взаєминах між судами та ЗМІ є взаємозалежність, - вважає Тед Зажечний. «Ми покладаємось на те, щоб ви, журналісти, підтримували довіру громадськості до нашої влади. З нашої ж сторони обовязком є забезпечення нормальної роботи журналістів в цьому напрямку».

Про роль прес-секретаря суду у своїй доповіді розповіла Ірина Паламарчук, заступник керівника апарату Овідіопольського районного суду Одеської області. Завдання прес-секретаря, про які розповіла пані Паламарчук, є наступними:

-  Здійснення аналізу цільової аудиторії;

-  Розроблення комунікаційної стратегії суду;

-  Забезпечення розвитку інформаційних зв’язків між судом та відвідувачами суду, державними установами, ЗМІ і т.д.;

-  Налагодження контактів з органами державної влади;

-  Підготовка звітів, прес-релізів, прес-анонсів, брифінгів;

-   Наповнення офіційного веб-сайту суду;

-   Моніторинг ЗМІ;

-   Координація проведення інтерв’ю.

Також в сесії взяли участь Тетяна Суярко, суддя-спікер господарського суду Харківської області, що розповіла про роль судді-спікера у налагодженні комунікацій, та Пітер Соломон, професор політології, права і кримінології Університету Торонто (Канада). Канадський професор розповів про порівняльний досвід іноземних країн у сфері комунікацій судів та ЗМІ. 

Детальніше про виступи читайте в найближчому випуску "Юридичної Газети".

Анна Родюк
«Юридична газета» редактор

Джерело: yur-gazeta.com
22.05.2017

Сьогодні
27 травня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація