МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Нацбанк звинуватили у тиску на суддів

 

Нацбанк намагається утримати ліквідацію банків в судах, використовуючи політичний тиск. Про це в коментарі УНН повідомив адвокат, голова ГО "Громадський контроль банків" Арсен Марінушкін.

Оприлюднені на сайті Нацбанку заяви про винесення неправосудних рішень на користь ліквідованих банків – є елементом цього тиску, зауважив він.

“Зараз є 12 судових рішень відносно неплатоспроможних банків, якими в одних випадках скасовано рішення про визнання банку неплатоспроможним, у інших - рішення про ліквідацію банків.

НБУ не має права робити такі висловлювання, як і не має права вказувати про те, що це є неправосудні судові рішення. Якщо в НБУ вважають, що рішення є неправосудними, неправомірними чи незаконними – потрібно виключно у процесуальний спосіб оскаржувати такі рішення. Відтак, я вважаю, що такі висловлювання на офіційному сайті НБУ можна вважати тиском на суди", - наголосив А.Марінушкін.

Адвокат нагадав, що наприкінці минулого року очільниця Нацбанку В.Гонтарева спробувала втрутитися в судову систему, направивши лист на ім’я голови Верховного суду України з рекомендаціями, як суддям виносити рішення. Тоді обурена громадськість не лише опублікувала цей лист у соцмережах, але й звернулась до Генеральної прокуратури із заявою про відкриття кримінального провадження.

"Ми звернулися безпосередньо до голови Верховного суду України і отримали відповідь, що ВСУ реагує виключно на процесуальні документи, а на лист НБУ вони відповіді давати не будуть. Тоді ми звернулися до ГПУ для того, щоб було порушене кримінальне провадження.

За підписом заступника генерального прокурора Юрія Столярчука ми отримали відповідь про те, що вони не вбачають складу кримінального правопорушення у цьому випадку”, - розповів він.

Проте, заява все ж таки була зареєстрована. Суд зобов’язав прокурорів відкрити кримінальне провадження за фактом тиску на суд. Однак, А.Марінушкін не вірить у невідворотність покарання В.Гонтаревої.

“Враховуючи політичний стан і політичну заангажованість безпосередньо ГПУ, ми віддаємо собі звіт про те, що складно буде притягнути В. Гонтареву до відповідальності саме у частині цього кримінального правопорушення", - наголосив адвокат.

А.Марінушкін також прокоментував судові баталії між Нацбанком та ліквідованими банками, відзначивши, що попри позитивні рішення, банки не можуть повернутися на ринок через відсутність законодавчого механізму.

"Чинне законодавство не містить процедури відновлення діяльності банків. Немає такої норми ні в ЗУ "Про систему гарантування вкладів і фізичних осіб", ні в ЗУ "Про банки і банківську діяльність".

Цим оперують безпосередньо у НБУ, оскільки отримавши такі судові рішення, вони їх просто не виконують, не повертають ліцензії цим банкам, не відновляють їх діяльності, оскільки вказують, що не мають механізму повернення таких банків.

Хочу зазначити, що вкладниками банків було розроблено законопроект № 6372-2. У ньому є цілий розділ, присвячений питанням відновлення функціонування діяльності банку, які о за рішенням суду булфактично повернено. Тому, допоки немає відповідної законодавчої норми, не можливо говорити про реальне відновлення діяльності банків", - зауважив він.

Нагадаємо, незаконно ліквідованими визнали 12 банків, зокрема: "Фінансова ініціатива", "Союз", "Український інноваційний банк", "Преміум", "Капітал", "Велес", "Радикал банк", "ТК Кредит", "Східно-промисловий комерційний банк", "Київська Русь", "КСГ Банк", "Хрещатик".

В суді також розглядають незаконну ліквідацію банка “Михайлівський”. Експерти звинувачують керівництво Нацбанку, зокрема заступника голови Катерину Рожкову у тому, що вона сприяла ліквідації банку “Михайлівський” на користь свого колишнього роботодавця Б.Кауфмана та його “Платинум банку”. Повідомляється, що банк “Михайлівський” навмисно ліквідували, аби за рахунок його кредитного портфелю докапіталізувати “Платинум банк”. 

Джерело: www.unn.com.ua
22.05.2017

Сьогодні
26 квітня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація