МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Електронний цифровий підпис як спосіб належно засвідчити документи учасниками адміністративного процесу

 

Електронний  цифровий  підпис (ЕЦП) -  вид  електронного  підпису, отриманого  за  результатом  криптографічного  перетворення набору електронних  даних,  який  додається до цього набору або логічно з ним  поєднується  і  дає  змогу  підтвердити  його  цілісність  та ідентифікувати    підписувача.    Електронний    цифровий   підпис накладається  за  допомогою  особистого  ключа та перевіряється за допомогою відкритого ключа.

Відносини, які виникають у разі застосування ЕЦП та електронного документообігу, врегульовані чинним законодавством України, а саме Законом України «Про електронний цифровий підпис» від 22 травня 2003 року № 852-IV  та Законом України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22 травня 2003 року № 851-IV та іншими підзаконними нормативно-правовими актами.

Положення зазначених вище законодавчих актів надають ЕЦП статус аналогу власноручного підпису, створюють правову основу для застосування ЕЦП і здійснення юридично значущих дій шляхом електронного документообігу. Тобто, як і власноручний, електронний підпис:

— засвідчує, що підписаний документ надходить від особи, яка його підписала;

— є гарантією того, що підписаний документ не зазнав корегування з боку третіх осіб;

— позбавляє особу, яка підписала документ, можливості відмовитися від зобов’язань, викладених у цьому документі.

Електронний цифровий  підпис може використовуватись  фізичними  та юридичними  особами  -  суб'єктами електронного документообігу дляідентифікації підписувача  та  підтвердження  цілісності  даних  в електронній формі.

У Вінницькому апеляційному адміністративному суді реалізовано пілотний проект «Електронний суд», для входу в підсистему якого та відправки документів до суду в електронному вигляді з особистого кабінету користувача обов’язковою умовою є наявність  електронного цифрового підпису. Надіслати електронний документ до суду зможе кожен охочий, який має доступ до Інтернету та особистий електронний цифровий підпис, адже тільки за умови наявності такого підпису електронний документ буде прийнятий та зареєстрований у суді. Документи можуть бути засвідчені електронним цифровим підписом і передані до місця призначення протягом декількох секунд, адже електронний документ передається за допомогою швидкісних телекомунікаційних систем, однією з яких є Інтернет. За таких умов усі учасники обміну електронними документами незалежно від відстані мають однакові можливості в електронному інформаційному обміні.

Учасники адміністративного процесу можуть надіслати на офіційну електронну адресу Вінницького апеляційного адміністративного суду всі необхідні для долучення до матеріалів справ документи, підписані ЕЦП.

Отже, можна сказати, що найближчим часом документообіг з використанням електронного цифрового підпису домінуватиме у системі опрацювання, підготовки, підписання та надсилання документа.

Джерело: Прес-служба ВААС
23.05.2017

Сьогодні
22 червня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація