МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Суди вчаться бути відкритішими, — Олександр Сасевич

 

Співпраця судової гілки влади та засобів масової інформації: як зробити суд зрозумілішим та відкритішим для людей?

На скайп-зв’язку Олександр Сасевич, член Ради суддів України,а в студії експерт з комунікацій та інформаційного простору журналіст Андрій Уманець.

22 травня в Києві відбувся загальнонаціональний форум «Незалежні суди та вільні ЗМІ: синергія заради майбутнього» за участі центральних та регіональних ЗМІ, представників вищих судових органів влади.

Говоримо про те, як можна зробити суд більш відкритим? Чи можуть судді допомогти журналістам бути більше обізнаними у праві. Чого категорично не може робити суддя у спілкуванні з журналістами та як журналістика може вплинути на судовий процес і зашкодити йому? 

 

Лариса Денисенко: І в суддів, і в представників ЗМІ є свої професійні деформації, правила, стереотипи, етичні кодекси. Чи можна знайти точки дотику і якими вони могли би бути?

Олександр Сасевич: Думаю, про такі точки ми почали задумуватись, втілювати в життя те, до чого ми дійшли станом на вчорашній день, коли відбувався загальнонаціональний форум. Для мене найважливіший результат заходу — це те, що в нас не було монологу, а вийшов діалог. Я впевнений, що він буде підтриманий. В першу чергу, моїми колегами. А вчора було багато зацікавлених колег, які прагнуть до нормальних комунікативних відносин з представниками ЗМІ.

Я завжди кажу, що Революція Гідності вплинула і на розвиток судової влади. Саме очільники судової влади, суддівське самоврядування, мої колеги зрозуміли, що вакуум закритості, який існував до Революції Гідності, неможливий в сучасних умовах. На сьогодні комунікація, відкритість — це основні ознаки прогресу суспільства. Працювати, користуючись шаблонами і стереотипами, неможливо. І зі змін ми бачимо, в першу чергу, максимальну відкритість. Такі процеси не можуть відбуватися за хвилину чи за рік. Потрібен час. Думаю, те, що ми започаткували з 2014 року, набуває рис, до який ми прагнемо — належних і цивілізованих взаємостосунків між судовою владою та ЗМІ.

Ірина Славінська: Тут також є тема того, наскільки обидві сторони вміють спілкуватися одна з одною. І тема того, як коректно висвітлювати судові процеси у медіа, а також і того, як ті, хто може це коментувати, наприклад, судді, спроможні говорити з медіа, давати вчасно коментарі. Чи можна цьому навчити, чи це вміння вже є?

Олександр Сасевич: Навчання суддів здійснює Національна школа суддів України. Мені приємно констатувати, що вони так само реагують на потребу, виклики сьогодення. В програмі навчання і для суддів, і для працівників апарату є курс навчання комунікаціям. З 2014 року активну допомогу надають проекти, які працюють в Україні, в цьому відношенні вони є нашими партнерами, вони бачать бажання самих суддів отримати навички — не в контексті, як обманути чи сховати, а як правильно спілкуватися та знаходити можливості діалогу та порозуміння. 

Катерина Халецька

Джерело: hromadskeradio.org
24.05.2017

Сьогодні
24 квітня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація