МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Одеський суд відмовився розглядати справу 2 травня

 

Джерело: http://timer-odessa.net

Київський суд Одеси не зміг сформувати колегію суддів для розгляду справи 2 травня.

У суді констатували, що в даний час кримінальна колегія суду нараховує вісім суддів, троє з яких перебувають у відпустці, двоє — на лікарняному, а ще у двох закінчився термін повноважень. Таким чином, у кримінальній колегії суду залишився лише один суддя, який міг би розглядати справу, а саме суддя Чаплицкий. У той же час, для розгляду справи потрібна колегія з трьох суддів.

В теорії, в екстрених випадках колегію можна сформувати і з суддів цивільної палати, якщо хоча б голова колегії повинен бути фахівцем у кримінальних справах. Тобто, в теорії суд міг би створити для розгляду справи 2 травня «зведену групу»: двоє суддів цивільної палати на чолі з «кримінальним» суддею Чаплицьким. Але проблема в тому, що один з обвинувачених у справі 2 травня, а саме Олександр Альошин, на момент розглянутих судом подій був неповнолітнім. А суддя Чаплицкий, згідно з рішенням зборів суду, не має повноважень розглядати справи з участю неповнолітніх.

У підсумку в Київському районному суді заявили про те, що не можуть розглянути справу 2 травня і звернулися в Апеляційний суд із проханням передати скандальна справа в якийсь інший суд.

Нагадаємо, спочатку справа про безлади на Грецькій площі 2 травня 2014-го року розглядав Приморський суд, однак в кінці 2014-го року він відмовився далі проводити цей розгляд. Справу передали в Малиновський районний суд, який судив обвинувачених у масових заворушеннях активістів Куликова поля аж до 2017-го року. Обвинувальний акт у справі кілька разів повертали в прокуратуру на виправлення помилок, після чого кожен раз повинні були формувати нову колегію. І ось у травні 2017-го року судді, які мають право розглядати дану справу, в Малиновському суді закінчилися, і, коли адвокати обвинувачених заявили відвід чинному складу суду, виявилося, що формуватимуть новий склад вже не з кого.

В результаті Малиновський суд також відмовився розглядати цю справу і передав його на визначення підсудності до Апеляційного суду. Той, у свою чергу, «розписав» справа 2 травня на Київський районний суд. Тепер же, коли судити «куликовцев» відмовилися і там, біля Апеляційного суду залишилося рівно три варіанти: або спробувати переконати Малиновський суд все–таки взятися за цю справу, або відправити його в Суворовський райсуд, або взагалі передати розгляд справи в один із судів за межами Одеси.

Джерело: uanews.odessa.ua
24.05.2017

Сьогодні
22 червня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація