МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

У Комітеті з питань правової політики та правосуддя відбувся семінар на тему: «Процедура врегулювання спору за участю судді до початку розгляду справи по суті»

 

У заході взяли участь народні депутати, представники Проекту підтримки судової реформи в Україні, Ради з питань судової реформи, суддя Суду Королівської Лави провінції Саскачеван (Канада) Тадеуш Зажечни, судді загальних і адміністративних судів міст Одеси та Івано-Франківська, адвокати.

Заступник голови Комітету Василь Яніцький, відкриваючи засідання, зазначив, що питання досудового врегулювання спору сьогодні хвилюють не тільки юристів, експертне середовище, а суспільство взагалі, особливо зараз, коли в Україні законодавчо проваджуються світові стандарти.

Заступник голови Комітету повідомив, що мав можливість ознайомитися з досвідом Канади у застосуванні процедури досудового врегулювання спорів. За його словами, отриманий досвід засвідчив, що цей метод вирішення спорів сприяє підвищенню довіри громадян до судів, що є вкрай важливим для нашої системи судоустрою.

В.Яніцький також підкреслив, що врегулювання спору за участю судді до початку розгляду справи по суті має ряд переваг: це - оптимізація суддівського навантаження, а саме, зменшення кількості суперечок, які можуть стати предметом розгляду судів; ефективне використання робочого часу суддів і ресурсів суду, економія часу та грошей, як державою так і сторонами по справі,

швидкість, оскільки не потрібно проходити всі стадії підготовки до процесу та сам процес, високий ступінь результативності та відповідальності. Адже учасник спору - це особа, яка має взяти на себе відповідальність за прийняте рішення.

Учасники семінару відзначили, що досудове врегулювання спорів протягом тривалого часу досліджується як альтернативний спосіб їх вирішення в Україні.

У вересні 2016 року набули чинності зміни до Конституції України щодо правосуддя. Вже саме в Основному Законі Держави закріплено норму про те, що законом може бути визначений обов’язковий досудовий порядок урегулювання спору.

Виходячи з необхідності підвищення рівня правового захисту, Держава має стимулювати вирішення правових спорів у межах досудових процедур на законодавчому рівні.

Про досвід пілотного застосування такої процедури розповіли представники трьох судів України.

Учасники семінару обговорили питання застосування процедури врегулювання спору за участю судді до розгляду справи по суті та переваги такого врегулювання спору та висловили свої пропозиції.

Джерело: rada.gov.ua
24.05.2017

Сьогодні
20 червня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація