МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Влада в Україні не хоче реформувати суддівську систему, – експерт

 

В Україні чинна влада не демонструє політичної волі для того, щоб реформувати судову систему. Більше того, Банкова продовжує впливати на обрання очільника Конституційного суду України.

Про це в ефірі хард-ток-шоу «В очі» на телеканалі ZIK (щопонеділка о 23:00) на телеканалі ZIK заявив колишній перший заступник голови Служби Безпеки України Віктор Трепак.

Гість програм підкреслив, що вважає хибною практикою, коли очільники правоохоронних органів тиснуть на суди: «Це для влади дуже вигідна позиція. Ми повинні розуміти, що правоохоронні органи очолюють представники політичних сил, що формують владу в країні. Їх же представники приймають участь у реформуванні правоохоронної системи.  Я не погоджуюсь з тим, що всі негаразди в правоохоронній системі потрібно списувати на суди. Це неправильно. Наприклад, учора, і міністр МВС Аваков і Генпрокурор визнали, що у справі вбивства журналіста Павла Шеремета є недопрацювання поліції. І ми не можемо стверджувати, що всюди винні лише суди, це ж очевидно. Звичайно, є проблеми в судовій гілці влади. Але це хибна практика, коли одна гілка влади звинувачує іншу. Це незалежна гілка влади (суди, - ред. ), яка має право на оцінку тих доказів. І це її сфера відповідальності».

Як приклад впливу керівництва держави на судову гілку влади Віктор Трепак вказав поновлення на посаді судді Конституційного суду Олександра Пасенюка.

«В 2014 році парламент звільнив п’ять суддів за порушення присяги. В їх числі був і суддя Пасенюк. До речі, тоді ж парламент рекомендував так само вчинити і Президенту. Разом з тим, нещодавно закінчився термін перебування на посаді діючого голови КСУ. І тут повертається на посаду суддя Пасенюк саме у такий спосіб – через Вищий адміністративний суд, склад його він свого часу формував. Я думаю, що це було зроблено для того, щоб отримати черговий, його голос при виборі наступного голови Конституційного суду.

На сьогоднішній день конституційний суд – це 15 суддів. Сім суддів прийшли після Революції Гідності. Чотири замінили звільнених парламентом в 2014 році, двох обрав Президент і одного  - з’їзд суддів. Вісім інших суддів «перейшли» від попередньої влади і на сьогоднішній день вони мають більшість. Більше того, Генеральною прокуратурою розслідувалась справа, про те, що саме ці судді сприяли представникам режиму Януковича узурпувати владу.

І от чотири судді Конституційного суду звернулись до голови з листом, в якому висловлюють пропозицію обрати незалежного голову. У нас завжди була така практика, що Конституційний суд дивився в сторону Банкової. Цей суд завжди використовували», - розповів Віктор Трепак.

На питання ведучого, чи координує команда Президента процеси, пов’язані з обранням нового голови КСУ, гість програми відповів ствердно: «Я можу припустити, що без Банкової цього б не відбулось».

Екс-заступник голови СБУ наголосив, що якби у вищого керівництва держави була б політична воля провести реформу суддівської системи, то зміни уже давно б відбулись: «Має бути чітка політична воля.  На сьогоднішній день, чи є коаліційна більшість, чи немає, але є люди, які впливають на ці процеси. Якщо буде чітка політична позиція, чіткий сигнал до рядового судді що з сьогоднішнього дня ми починаємо жити трошки по іншому, вони всі будуть робити так, як є правильно, повірте». 

Джерело: zik.ua
30.05.2017

Сьогодні
25 травня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація