МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Чому голосування за суддю Октябрського райсуду торкнеться кожного

 

Сьогодні о 17:00 год. в Октябрському районному суді Полтави обиратимуть нового голову. Наразі цю посаду вже понад десять років обіймає Олександр Струков — із 28 березня 2007 року.

Згідно із ЗУ «Про судоустрій і статус суддів», суддя, обраний на адміністративну посаду, не може обіймати її більше двох термінів поспіль. Повноваження пана Струкова скінчилися 17 травня.

Як відомо, ставлення громадськості міста до теперішнього очільника суду досить неоднозначне: занадто багато одіозних справ та неоднозначних рішень трапилося за період головування судді Струкова.

Наприклад,  Альона Гончаренко, голова ГО “Полтавська платформа” на своїй Фейсбук сторінці говорить, що Октябрський суд Полтави, ще називають “Печерським” – за зрозумілими ознаками. Суддя ж Струков відомий своїми “справедливими” рішеннями, забороною зйомки на резонансних справах, виправданням п’яного голови НБУ в Полтавській області, конфліктом з патрульною поліцією, втечами від журналістів, надвисокою “продуктивністю”, розглядаючи по 25 справ за 4 години, тиском на суддю, яка пішла проти корупції Лариса Гольник.

Тенденція прозорості й відкритого декларування доходів і діяльності посадових осіб у нашій країні дисонує із реальною ситуацією в органах влади і, безперечно, в судових установах. Корумпованість судів — чи не найголовніша причина низьких іноземних інвестицій та неохочого входу в Україну топових світових компаній. Свідомий та успішний бізнес не хоче ризикувати капіталом та відкривати свої представництва у країні, де нечесний суд може забрати все, винісши несправедливе рішення.

Крім того, досить довго триває протистояння судді Лариси Гольник та Олександра Струкова: суддя Гольник не раз описувала на своїй Фейсбук-сторінці конфлікти, що відбувалися у стінах суду за каденції теперішнього очільника.

Свою позицію щодо сьогоднішньої події вона також висловила у соцмережах, зазначивши, що до обрання нового очільника суду можна приступити, тільки заслухавши звіт про виконану роботу попереднього керманича. Пані Голинк також вважає, що доцільно дочекатися результатів роботи тимчасової комісії, створеної для врегулювання ситуації, пов’язаної з порушеннями Струковим її прав – і вже тоді організовувати збори.

До засідання лишилося досить небагато часу. Наразі кожному свідомому громадянину важливо тримати руку на пульсі та слідкувати за перебігом подій, адже наша безпека і справедливість сьогодні у наших руках.

Єщенко Інна

Джерело: tribuna.pl.ua
30.05.2017

Сьогодні
27 травня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація