МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

РПР звинуватив Вищу кваліфікаційну комісію в підриві довіри до нового Верховного Суду

 

Реанімаційний Пакет Реформ вважає, що Вища кваліфікаційна комісія суддів підриває довіру до нового Верховного Суду ще на етапі відбору його членів.

Про це на круглому столі, організованому в рамках інформаційного партнерства Інституту Горшеніна і Реанімаційного Пакету Реформ, сказав Михайло Жернаков, член Громадської ради доброчесності і член ради РПР.

За його словами, ВККСУ фактично проігнорувала 82% висновків ГРД про невідповідність кандидатів критеріям професійної етики і доброчесності. Комісія могла відхилити цих претендентів на посади у Верховному Суді ще на етапі співбесіди, але не зробила цього. Замість цього більшість кандидатів, до яких були претензії у ГРД, розглядатимуть під час пленарних засідань, які почнуться наступного тижня.

Серед них, повідомив Жернаков, - Ярослав Романюк, Валентина Симоненко, Павло Вовк.

"У цих випадках ми бачимо, що Вища кваліфікаційна комісія суддів тяжіє допитувати Громадську раду доброчесності прискіпливіше. У випадку з Валентиною Симоненко майже половину часу проводили співбесіду представника ГРД", - поскаржився Жернаков.

Він підкреслив, що якщо ВККСУ допустить у новий Верховний Суд одіозних кандидатів, то про жодну довіру до такого органу говорити не випадає.

Жернаков підкреслив, що ВККСУ зобов'язана провести пленарні засідання максимально відкрито і опублікувати і бали співбесід, і результати голосування за кожного кандидата, до якого були претензії в ГРД.

Нагадаємо, що після проходження співбесіди з конкурсу до Верховного Суду вибули 27 кандидатів. Долю ще 115 осіб будуть розглядати на пленарних засіданнях. 239 кандидатів пройшли співбесіди.

Джерело: ukr.lb.ua
31.05.2017

Сьогодні
19 червня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація