МІЖНАРОДНИЙ ФОНД
УКР ENG
 
news
/Forum/0_Forum.php

 

Швейцарська Конфедерація

 


 

 

 

 Дайджест  / Центр суддівських студій 

 

Без прийняття президентом Закону про Конституційний суд, уже за тиждень належна робота конституційного органу буде неможливою – активісти

 

3 червня закінчується термін повноважень двох з 15 чинних на сьогодні суддів Конституційного суду України. Без прийняття президентом України Закону про Конституційний суд, робота конституційного органу буде заблокована. Про це заявила адвокат Тетяна Козаченко під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Відповідно до законодавства України у конституційному судді має бути 18 суддів. Для того, щоб вони могли зібратись потрібно мінімум 12 осіб. Приймають рішення на пленарних засіданнях 10 осіб. Це говорить про те, що навіть зараз, коли їх у складі 15 осіб, вони ніколи не збирались у повному складі. Після того, як виконуючий обов’язки голови та екс-голова господарського суду Батулін та суддя Вдовиченко припинять свої повноваження, для того, щоб те чи інше рішення було прийняте, за нього має проголосувати майже 100% суддів, що не є можливим, враховуючи внутрішні протиріччя у складі суддівського органу.

Без прийняття президентом закону про Конституційний суд України, суддя Батулін та суддя Вдовиченко фактично і надалі будуть рахуватись як частина діючого складу Конституційного суду, оскільки за їхню відставку мають проголосувати самі судді. А за відсутності достатньої кількості голосів це не є можливим. Обрання нових суддів за таких умов не є неможливим.

“Таким чином непророблена конституційна реформа фактично нівелює роботу усього конституційного органу”, – говорить Тетяна Козаченко.

Олександра Дрік, Голова Ради Громадського люстраційного комітету, зазначає, що справу ускладнює те, що третина діючого складу конституційного суду – це ті самі судді, які у лютому 2014 року прийняли неправомірне рішення, проголосувавши за Закон про внесення змін до Конституції України, тим самим порушуючи присягу судді.

На даний момент судді, які мали б підлягати покаранню, відповідають за прийняття ключових для України законів – Закону про очищення влади, Закону про запобігання та протидію корупції у частині електронного декларування, Конституційної реформи і т.д.

Тетяна Козаченко підкреслює, що діючий склад Конституційного суду має підлягати люстрації. Але за діючого закону це не є можливим, тому що відповідно до нього люстрації підлягають лише професійні судді, а конституційні судді такими не є.

“Президент Порошенко, не виконуючи власних зобов’язань, блокує очищення влади від попередників і від нинішніх корупціонерів, провокує безкарність, і таким чином створює загрозу конституційному ладу у країні”, – говорить Тетяна Козаченко. Адвокат підкреслює, що Петро Порошенко повинен негайно прийняти закон про Конституційний суд України, а також звільнити суддів Батуліна та Вдовиченко за порушення присяги у лютому 2014 року. Якщо він цього не зробить, Конституційний суд і надалі не зможе працювати належним чином.

Джерело: uacrisis.org
31.05.2017

Сьогодні
19 червня 2018

Анонс подій:

 Архів заходів Центру>>


Опитування (архів)


підписатися на        розсилку новин з сайту
підтвердити підписку
нагадати пароль
відписатисяНаші публікації:

Архів публікацій>>


Вийшов новий номер Віснику Центру суддівських студій присвячений монiторингу доступностi, ефективностi та неупередженостi правосуддя в Українi


 
© 2001-2016. Центр суддівських студій. При копіюванні матеріалів та/або розміщенні їх у будь-якому інформаційному виданні -
посилання на Центр суддівських студій обов'язкове. E-mail: info@judges.org.ua, judges@i.com.ua

Підтримка сайту: Швейцарська Конфедерація